Page 68 of 68 FirstFirst ... 18435863666768
Results 671 to 675 of 675

Thread: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

 1. #671
  Senior Member
  Join Date
  29-09-2012
  Posts
  484
  Uploads
  1

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by beti66 View Post
  ju falimderit per ndihmen dhe sygjerimet tuaja u rregullua vetem me heqjen e memori qipit tek mjeshtri dhe u rregullua
  Quote Originally Posted by beti66 View Post
  pas kthimit ne gjendjen e mahershme te 28.12 2013 dhe software 1.52 kam provu me i hudh ndonji softver tjeter sikur 1.93 pastaj 2.52 po nuk po i merr fare vetem po shkruan FAIL a ka mundsi me ndihmu kush nga grupi si me e zgjedh ket problem te radhes me qfar programi apo softi...ju lutem per ndihm
  Beti66.. je nxitu pak pasi ke nderru flashmemorien e apratit pasi bllokimi me piken jeshile behet me kompjuter dhe nje fishe usb te vecante jo me rs232 esht komplet gje tjeter flashon direkt chipin pa e ndez aparatin. Tani meqe thua nuk te mer tjeter soft pyetja esht a i vure te njejtin chip qe duhet per starsat2000 hyper apo nje lloj tjeter. Te mbetet te provosh loader te ndryshem ose ta formatosh me pc sic te thash ne fillim te ketij posti.

 2. #672
  Senior Member
  Join Date
  19-07-2013
  Posts
  344
  Uploads
  2

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Duhet ti hedhesh dump file se eshte bllokuar.

 3. #673
  Member
  Join Date
  01-03-2009
  Location
  Kosova
  Posts
  67
  Uploads
  0

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  a ka mundsi me ma dergue ket dump file ta provoj mos po ban pun

 4. #674
  Junior Member
  Join Date
  29-11-2017
  Posts
  19
  Uploads
  0

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Pershendetje kush me ndihmon kam Starsat 2000 hyper por kam nje problem nuk me hap cccam kam provuar linja te ndryshme dhe pa rezultat ?

 5. #675
  Sat-tv [email protected] dreams@t's Avatar
  Join Date
  15-04-2006
  Location
  FunFiles City
  Posts
  2,579
  Uploads
  1,634

  Re: STARSAT - Echolink - Golden Interstar

  Quote Originally Posted by arben29 View Post
  Pershendetje kush me ndihmon kam Starsat 2000 hyper por kam nje problem nuk me hap cccam kam provuar linja te ndryshme dhe pa rezultat ?
  Serveri Gshare duhet tė jetė i paaftė pėr tė punuar cccam

Page 68 of 68 FirstFirst ... 18435863666768

Similar Threads

 1. STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 01-09-2014, 15:11:46
 2. New STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1001
  Last Post: 30-06-2012, 21:03:32
 3. Old STARSAT - Echolink - Golden Interstar
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 20-03-2011, 13:39:51
 4. Old Mbyllur-Starsat - Echolink - Golden Interstar - YUMATU
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1754
  Last Post: 10-05-2010, 21:36:23
 5. starsat or interstar golden?
  By hassan2006 in forum Golden Interstar
  Replies: 1
  Last Post: 27-02-2007, 21:12:19

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •