De publieke omroep en RTL gaan volgende week speciale programma’s over de vluchtelingencrisis uitzenden. Ze zetten daarvoor de late night-anchors Jeroen Pauw en Humberto Tan in.




Het programma De grens bereikt van de publieke omroep is het grootst. Het wordt woensdag 9 september om 20.30 uur op NPO 1 vanuit de Westergasfabriek in Amsterdam uitgezonden. De presentatie is in handen van Jeroen Pauw. Inhoudelijk is er op dit moment nog weinig over het programma bekend. De NPO stelt wel dat het tv-programma over de feiten, de angst en de hoop van vluchtelingen gaat. Ook NPO Radio 2 werkt aan een speciale thema-uitzending over vluchtelingen.

RTL Late Night houdt actie kleinschalig



Het RTL 4-programma RTL Late Night organiseert maandag 7 september een speciale uitzending rond de vluchtelingenstroom uit het Midden-Oosten. Het programma wordt door Humberto Tan gepresenteerd en komt tot stand in samenwerking met het Rode Kruis. Het wordt geen grote geldinzamelingactie, maar er zijn wel oproepen om geld te doneren. Er is veel aandacht voor hulpverleners, maatschappelijke organisatie en particuliere initiatieven. Verder verlenen bekende Nederlanders medewerking aan het programma en is er ruimte voor muziek. RTL Late Night wordt elke werkdag om 22.30 uur op RTL 4 uitgezonden.