De strijd tegen online videodiensten die gratis illegaal content aan gebruikers aanbieden, lijkt nu echt begonnen. Rechthebbenden richten daarbij niet alleen het vizier op de aanbieders van het content.
Stichting BREIN behartigt in Nederland de belangen van rechtenbezitters van auteursrechtelijk content. BREIN heeft officieel nog steeds de mening dat men zich alleen op de aanbieders van illegaal content richt. Zo voerde BREIN al meerdere malen actie. Onder meer The Pirate Bay kreeg met juridische acties van BREIN te maken. Nu de populariteit van Popcorn Time – dat gratis films en series aanbiedt – groeiende is en aanpak van de aanbieders van het illegale content niet erg succesvol is, hebben rechtenhebbenden de strategie gewijzigd. In steeds meer Europese landen worden gebruikers van illegale videodiensten als Popcorn Time civielrechtelijk aangepakt. Daarbij kan de gebruiker een civielrechtelijke procedure door het betalen van een schadeclaim afkopen. In Nederland heeft in ieder geval Dutch FilmWorks plannen om de weg van schadeclaims aan gebruikers te bewandelen.
Sport1 en FOX Sports in actie tegen illegaal kijken
Ook de Nederlandse betaalzenders Sport1 en FOX Sports zijn actief om het aanbieden van illegale streams van hun sportkanalen te stoppen. Na streamingdienst janlul.com is onlangs ook DutchCloud TV gestopt met het aanbieden van livestreams van onder meer Formule 1 en voetbal.




Reply With Quote