Sky Deutschland gaat medio januari een belangrijke wijziging doorvoeren. Het bekijken van HD-kanalen kan vanaf dat moment alleen met een door de provider geleverde satellietontvanger.
Het bekijken van het HD-aanbod is vanaf 10 januari 2016 alleen mogelijk aan de hardware gekoppelde smartcard. In Nederland kijken een deel van de satellietkijkers met een grijs abonnement – waarbij gebruik wordt gemaakt van Duitse adresgegevens – naar Sky Deutschland. Ook is het zenderaanbod van de Duitse aanbieder populair bij satellietkijkers die illegaal cardsharing gebruikmaken. In beide gevallen worden veelal van Linux-ontvangers gebruikt die niet door Sky Deutschland ondersteund worden.
Sky Deutschland wel in SD
Het SD-aanbod van Sky Deutschland blijft vooralsnog wel op de huidige manier te bekijken. Het koppelen van smartcard aan hardware wordt door veel Europese aanbieders al jaren gebruikt. Belangrijkste reden is een betere beveiliging van aangeboden zenders. Rechthebbenden eisen van aanbieders bij nieuwe distributieovereenkomsten in veel gevallen een betere beveiliging van het content. Daarbij wordt door rechthebbenden vooral op het bemoeilijken van cardsharing – het delen van een abonnement onder meerdere gebruikers – gewezen. Koppeling van smartcard aan hardware wordt daarbij als eerste belangrijke stap gezien. Het voorkomt echter cardsharing niet volledig. Met enkele extra technische handelingen is bij veel aanbieders met gekoppelde smartcard uiteindelijk het illegaal bekijken van zenders via cardsharing nog steeds mogelijk.




Reply With Quote