Om Nederlanders in de toekomst beter met elkaar te verbinden, moet de publieke omroep meer diversiteit in programma’s brengen. Dat stelt de Nederlandse publieke omroep (NPO).
Het laten horen van een diverser geluid en meer diversiteit in beeld brengen, zijn daarom de belangrijkste opdrachten van de NPO voor het komend jaar. "Die verbindende taak kunnen we alleen waarmaken als we alle Nederlanders vertegenwoordigen en aan het woord laten komen. Er valt op dat punt een wereld te winnen", aldus NPO-bestuurder Shula Rijxman tijdens de nieuwjaarsreceptie van de NPO.
NPO maakt keuzes in programma’s
Diversiteit gaat daarom in de keuze voor nieuwe programma’s zwaar meetellen. Bij het kiezen uit de vele ideeën voor nieuwe programma’s die de omroepen jaarlijks bij de NPO indienen, zal diversiteit een van de belangrijkste criteria zijn. Redacties wordt daarnaast gevraagd hun ideeën en mogelijkheden te delen om diversiteit in hun programma’s te bevorderen. En zodra onafhankelijke producenten via de nieuwe Mediawetde kans krijgen om rechtstreeks hun ideeën bij de NPO in te dienen, zal de eerste uitvraag aan producenten zijn om programma’s te pitchen die de diversiteit op de Nederlandse televisie zullen versterken.
Taak NPO actueler dan ooit
De NPO benadrukt dat de taak van de publieke omroep actueler is dan ooit. De publieke omroep draagt bij aan een vreedzame, open samenleving in een tijd dat deze fundamentele waarden onder druk staan. Dat doet zij, aldus NPO-voorzitter Henk Hagoort "door het publiek te informeren, mensen iets te leren, discussies te openen, vooroordelen af te breken of taboes te doorbreken."




Reply With Quote