HP heeft het geloof in de zakelijke Windows 10-smartphone nog niet verloren. Ondanks dat alle voorgaande modellen zijn geflopt, mikt het bedrijf opnieuw op een zakelijk succes met de Elite x3, want het werkt zo fijn samen met printers en andere netwerkapparaten.

De smartphone gaat de desktop en de notebook vervangen, maar alleen als het gebaseerd is op Windows 10, zo is de mening van de hardwarefabrikant. Je kan de telefoon aansluiten op een dock om zo een groot beeldscherm te gebruiken (en een toetsenbord) en maakt gebruik van Continuum. Het aparaat wordt niet verkocht in de winkel, maar direct aan bedrijven zoals dat ook gebeurt met zijn pc's en printers in het zakelijk segment.
Wel je applicaties in de cloud

De partners die deze telefoons aan bedrijven moeten slijten, moeten ook zorgen dat applicaties bij hun klanten naar de cloud gaan, zodat de smartphone makkelijker en overal kan worden gebruikt. Via de HP Workspace, een gevirtualiseerde persoonlijke desktop, kunnen dergelijke applicaties vanaf de telefoon worden opgestart.

De cloud die gebruikt gaat worden in bij voorkeur Microsoft Azure, en resellers van HP-producten kunnen van de fabrikant daarin een certificatie halen, meldt CIO.com.