IPTV Provider
Page 43 of 44 FirstFirst ... 18333841424344 LastLast
Results 421 to 430 of 431

Thread: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

 1. #421
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,681
  Uploads
  55

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by XXL2015 View Post
  o benardi a mund te flashojme edhe ANDROID SMART TV ME KETE PROCEDURE APO MOS KA NDONJE PROCEDURE TJETER ?

  FLM SHUM
  Absolutisht jo,eshte siç te ka shkruar anetari tamo.
  Per te azhornuar TV,duhet ta besh online.ose shko ne faqen e zyrtare te TV tende,dhe gjej modelin e TV tende,aty kontrollo nese jane hedhur ndonje azhornim.
  Nese Tv ka vite qe e ke blere,me shume mundesi mund te mos gjesh me azhornim per ate TV.
  Sepse kjo eshte politika qe kane zgjedhur pthuajse te gjtha kompanite qe prodhojne TV.

 2. #422
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,972
  Uploads
  553

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Ncam per android,

  ( nuk i testoj dot )

 3. #423
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,972
  Uploads
  553

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Edhe keto nuk i kam testuar

 4. #424
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,681
  Uploads
  55

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  O Benardi per çfare motivi e modifikove postimin tim?!!!
  Ne fund fare ishte nje vetem nje batute qe kisha shkruar,nuk kishe pse ti futesh hundet aty ku s'duhet.!!

 5. #425
  Senior Member arbend's Avatar
  Join Date
  03-06-2013
  Location
  Tirana
  Posts
  829
  Uploads
  10

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Eshte e sakte ajo qe shkruan Mamurrzaku...Une per Tv tim te vjeter gjeta ne google faqen zyrtare te Hitachit....e cila kishte nji qender ne Egjypt...i dergova E mail qe me duhej software i modelit tim Tv.....Mu pergjigjen duke me thene pse e doja...I futa nji rrene qe menuja kishte ngrire dhe pulti nuk e komandonte dhe pse ishte ne rregull....Me kerkuan perseri numrin e serise ...numrin e shasise se Tv qe jane ne etiket mbrapa....ja dhashe dhe me derguan softwaren me gjithe menyren si flashohej me USB ...plus me rekomanduan qe po qe se vazhdonte difekti...duke me treguar ku ishin ne Shqiperi pikat e servisit te Hitachit per tu drejtuar aty.....Dhe kur me ndodhi vertet nji difekt mbas 3 vjetesh....i kurseva ca leke....

 6. #426
  Senior Member
  Join Date
  08-12-2007
  Posts
  204
  Uploads
  2

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  Edhe keto nuk i kam testuar
  Per cfare lloj aparati android bejne? Bejne per kii pro?

 7. #427
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,972
  Uploads
  553

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by redi01 View Post
  Per cfare lloj aparati android bejne? Bejne per kii pro?
  Nuk i testoj dot sepse jam jashte shtepise per arsye pune, ndoshta ndonjeri qe e disponon kete dekoder te ndihmon

 8. #428
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,972
  Uploads
  553

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  aplikacion tjeter per android tv box

  shikim te kendshem
  Attached Files Attached Files

 9. #429
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  452
  Uploads
  2

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  aplikacion tjeter per android tv box

  shikim te kendshem
  prsh.nuk ja kam idene se si istalohen applikacionet ne tv android,pasi nuk jam marre asnjehere.si ta istaloj kete aplikacion ne tv smart android sony ,prodhim i 2018?

 10. #430
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,972
  Uploads
  553

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  prsh.nuk ja kam idene se si istalohen applikacionet ne tv android,pasi nuk jam marre asnjehere.si ta istaloj kete aplikacion ne tv smart android sony ,prodhim i 2018?
  shkarkoje aplikacionin ne pc,shpaketoje nga zip,hidhe file AOS TV - TVBOX .apk ne nje usb ,USB fute ne tv , shko me telekomande te menuja tv aplikacionet instaloje dhe dhe je ok

Similar Threads

 1. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 993
  Last Post: 12-08-2017, 14:50:24
 2. TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 22:52:43
 3. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39
 4. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09
 5. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •