IPTV Provider
Page 44 of 44 FirstFirst ... 193439424344
Results 431 to 438 of 438

Thread: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

 1. #431
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,685
  Uploads
  56

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Per ta installuar te duhet nje program qe te menaxhon filet.
  Psh.ES Gestore File,FILE MANAGER,ES File Explorer,Total commander,etj.
  Pastaj ndjek guiden qe te ka vene Benardi,pra mjafton te futesh file "apk" ne usb,dhe me programin qe te thashe me lart.

 2. #432
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  454
  Uploads
  2

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  shkarkoje aplikacionin ne pc,shpaketoje nga zip,hidhe file AOS TV - TVBOX .apk ne nje usb ,USB fute ne tv , shko me telekomande te menuja tv aplikacionet instaloje dhe dhe je ok
  Flm per sqarimin,por mua me shfaqet ne ekranin e pc kur e kam shkarkuar VLC dhe jo paketim Zip ?!

 3. #433
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,685
  Uploads
  56

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  Nuk i testoj dot sepse jam jashte shtepise per arsye pune, ndoshta ndonjeri qe e disponon kete dekoder te ndihmon
  Nese e ke akoma android,dhe ketu flasim per android ben dhe per boxin tend.
  Kjo pergjigje eshte per antarin redi01.

 4. #434
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,685
  Uploads
  56

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Flm per sqarimin,por mua me shfaqet ne ekranin e pc kur e kam shkarkuar VLC dhe jo paketim Zip ?!
  Cfare do t'thuash qe shoh vlc ne monitor te pc,dhe jo paketimin ZIP.?!!!
  Shpjegohu me mire,sepse nuk ka lidhje vlc ne pc me programin qe te ka dhene benardi per te installuar ne android.

 5. #435
  Senior Member
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  454
  Uploads
  2

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by mamurrzaku View Post
  Cfare do t'thuash qe shoh vlc ne monitor te pc,dhe jo paketimin ZIP.?!!!
  Shpjegohu me mire,sepse nuk ka lidhje vlc ne pc me programin qe te ka dhene benardi per te installuar ne android.
  Dua te them qe:
  Aplikacioni qe shkarkoj me shfaqet direkt ne vlc dhe jo pakete zip apo rar ! Perse ndodh keshtu!!?

 6. #436
  VIP Member fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,260
  Uploads
  114

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Dua te them qe:
  Aplikacioni qe shkarkoj me shfaqet direkt ne vlc dhe jo pakete zip apo rar ! Perse ndodh keshtu!!?
  Duhet te kesh ndo1 prob ne PC
  Ke provuar te shkarkosh nje rar tjeter. E kam fjalen per sot ose dje.
  Kliko njehere mbi filen perkatese me te djahten e mausit dhe zgjidh Properties. Shiko se cte del....

 7. #437
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,685
  Uploads
  56

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Dua te them qe:
  Aplikacioni qe shkarkoj me shfaqet direkt ne vlc dhe jo pakete zip apo rar ! Perse ndodh keshtu!!?

  Tani je shpjeguar mire.
  Atehere problemi qendron tek programi qe komprimon filet pra (winrar,winzip,sevenzip) siç ta ka thene shoku fillestari.
  Vepro ne kete menyre shko ne file,dhe kliko me te djathten e mouse,pastaj OPEN WITH,APRI CON (varet nga gjuha qe ke impostuar ne windows.)
  Aty te dalin disa programe,nese nuk shikon winrar apo seven zip,me poshte qendron ALTRI APP,OTHERS APP,DHE KETU KERKO PROGRAMIN ZIP PER TE HAPUR FILEN.
  Me mire po te vendos nje video.
  Attached Files Attached Files

 8. #438
  Senior Member arbend's Avatar
  Join Date
  03-06-2013
  Location
  Tirana
  Posts
  830
  Uploads
  10

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Quote Originally Posted by blackhole1 View Post
  Dua te them qe:
  Aplikacioni qe shkarkoj me shfaqet direkt ne vlc dhe jo pakete zip apo rar ! Perse ndodh keshtu!!?
  Eshte gabimi jot qe ne Pc ne Windows .. per te hapur filet Rar dhe Zip ke vendosur ne default programin VLC....dhe cdo gje shkon mbrapsh....Korigjoje....

Page 44 of 44 FirstFirst ... 193439424344

Similar Threads

 1. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 993
  Last Post: 12-08-2017, 14:50:24
 2. TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 22:52:43
 3. Old Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39
 4. New TAS/SAÇ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09
 5. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •