Gen4Ever
Cardshare.cc
Page 67 of 67 FirstFirst ... 17425762656667
Results 661 to 670 of 670

Thread: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

 1. #661
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Android Apps Pack Daily v20-07-2021


  Pėrshkrim:
  Ky postim ėshtė pėr aplikacionet mė tė paguara pėr Android qė eshte zgjedhur nė Dyqanin nė ditėt e fundit. Ju lutem vini re se pėr shkak tė softuerit tė instaluar nga shitėsit e pajisjeve jo tė gjitha aplikacionet / lojėrat funksionojnė nė tė gjitha pajisjet. JU LUTEM sigurohuni qė po pėrdorni Winrar. Lista e aplikacioneve:
 2. Gen4Ever
 3. #662
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  NovaTV v1.5.1b [Mod]


  Pėrshkrim:

  NovaTV - Filma dhe Shfaqje TV falas 1080p pėr Android Phone, Amazon FireTV, Nvidia Shield, etj. Ēfarė ėshtė NovaTV? NovaTV ėshtė njė aplikacion qė ju lejon tė shikoni filma dhe shfaqje televizive nė internet falas. Puna NovaTV nė telefonin Android, Android TV, Amazon Firestick, FireTV, etj. Hyni ne Nuk ka nevojė. Ju nuk keni nevojė tė keni njė llogari kur pėrdorni NovaTV. Ndėrfaqe e mrekullueshme. NovaTV ėshtė ndėrtuar nga themeli me performancėn nė mendje pėr njė pėrvojė tė shpejtė dhe efikase pėr tė shfletuar koleksionin tuaj. A kushton NovaTV ėshtė duke punuar nė emrin tuaj dhe duke e bėrė argėtimin falas, pa asnjė kosto pėr ju. E thjeshtė dhe elegante Ju mund tė mbani shėnim filmat qė zotėroni, filmat qė dėshironi tė keni pasur, filmat qė keni parė dhe filmat qė dėshironi tė shihni. Shfaqje dhe filma TV FALAS dhe 1080p HD Filmat falas ėshtė shtesa mė e fundit me Filma dhe Shfaqje TV nė Full HD 1080p & HD 720p Ai siguron pothuajse ēdo shfaqje televizive dhe filma. Shumė zhanre si Drama, Krimi, Komedia, Aventura, Familja, Horror, Thriller, Romance, Western, Animacion, Biografi etj. Tė gjitha tė disponueshme nė kėtė faqe nė cilėsi tė plotė HD. Ju gjithashtu mund tė shkarkoni episodet nė cilėsi 480p, 720p dhe 1080p.

  Attached Files Attached Files

 4. #663
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  UnlockMyTV-v1.4.9[Ad-Free-CinemaHD-Clone].apk
  Attached Files Attached Files

 5. #664
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.


 6. #665
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  IPTV Pro v6.1.1 [Paid][Modded][AOSP]


  Pėrshkrim:

  Ky ėshtė versioni me pagesė i aplikacionit IPTV. Karakteristikat Pro (krahasimi me versionin falas): ✔ Pa reklama ✔ Aftėsia pėr tė rilidhur automatikisht nė serverin streaming kur lidhja mbyllet papritur (vetėm transmetimet http). ✔ Filloni aplikacionin nė opsionin e nisjes sė pajisjes, i dobishėm pėr set-top box-et. -Luaj automatikisht opsionin e kanalit tė fundit History Histori e zgjatur e listave tė dėgjimit Shikoni IPTV nga ofruesi i shėrbimit tuaj tė Internetit ose kanale televizive drejtpėrdrejt falas nga ēdo burim tjetėr nė ueb. Nėse jeni duke pėrdorur VLC pėr tė parė TV nė PC tuaj, atėherė ky aplikacion ėshtė pėr ju. Karakteristikat: Support Mbėshtetja e listave tė dėgjimit M3U dhe XSPF History Historia e listave tė dėgjimit Luajtja e transmetimeve multicast me pėrfaqėsues UDP (proxy duhet tė instalohet nė LAN-in tuaj) ✔ Aftėsia pėr tė rilidhur automatikisht nė serverin transmetues kur lidhja mbyllet papritur (vetėm transmetimet http) View Pamja nė rrjet ose lista e kanaleve televizive Support Mbėshtetje EPG nė formatet XMLTV dhe JTV ✔ Filloni aplikacionin nė opsionin e nisjes sė pajisjes Ju lutemi vini re se ky aplikacion nuk pėrmban asnjė kanal tė integruar. Ju duhet tė keni njė listė dėgjimi me kanale televizive nė mėnyrė qė tė pėrdorni kėtė aplikacion. Pėr transmetimet multicast rekomandohet pėrdorimi i pėrfaqėsuesit UDP: * pėr Windows: shkarkoni dhe instaloni pėrfaqėsuesin UDP-to-HTTP nga http://borpas.info/download/UdpProxy.exe ose kontrolloni opsionin pėrkatės gjatė instalimit tė IP-TV Player http://borpas.info/iptvplayer * pėr Linux: instaloni udpxy (http://udpxy.com/index-en.html, http://sourceforge.net/projects/udpxy/) * zgjidhja mė e mirė do tė ishte instalimi i udpxy nė routerin tuaj WLAN, kjo mund tė bėhet pėr firmware DD-WRT (http://www.dd-wrt.com) dhe OpenWrt (https://openwrt.org) * disa routerė WLAN kanė udpxy tė integruar nė firmuerin e prodhuesit Ju lutemi bashkohuni me projektin e pėrkthimeve nė https://crowdin.com/project/iptv/invite nėse doni tė shtoni ose tė pėrmirėsoni pėrkthimin ekzistues.


  Attached Files Attached Files

 7. #666
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Miracast For Android to TV v1.2 [Paid]


  Pėrshkrim:


  Aplikacioni Miracast Pėr Android nė TV ju lejon tė transmetoni ekranin e njė pajisjeje Android nė njė ekran TV duke pėrdorur njė pajisje tė ekranit pa tel tė tillė si njė TV Smart ose adaptuesit e ekranit pa tel. AppKy aplikacion ju ndihmon tė skanoni dhe pasqyroni ekranin e telefonit ose skedės suaj Android nė TV / ekran inteligjent (aktivizuar Miracast) ose dongla ose adaptorė pa tel dhe ofron njė pėrvojė tė shkėlqyeshme tė telefonit me ekran tė madh duke lidhur telefonin tuaj me njė pėrmes kėtij Cast Connect TV ekran Shko tek aplikacioni TV dhe transmeto me lehtėsi filma nga telefoni nė ekranin tėnd tė madh tė televizorit! RorScreen Stream Mirroring ėshtė aplikacioni mė i fuqishėm pėr pasqyrimin dhe transmetimin e ekranit dhe audios tuaj Android nė kohė reale! MirPasqyrimi i ekranit Me ēdo pajisje (smartphone, SmartTV, laptop, tablet) mund tė luani video, muzikė, foto etj. Nė smartphone tuaj kudo. Me kėtė aplikacion Miracast Pėr Android nė TV, mund tė lidhni lehtėsisht pajisjen dhe TV-nė tuaj. Luaj nė TV dhe shijo pėrvojėn mė tė mirė duke parė video dhe filma. ❖ Me kėtė aplikacion Miracast pėr Android nė TV, ju mund tė transmetoni menjėherė filma, muzikė dhe foto nė TV tuaj. Ky aplikacion Cast To TV ėshtė njė nga aplikacionet mė tė mira pėr pasqyrimin e ekranit pėr tė gjithė pėrdoruesit e Android. Me ❖ Cast To TV ju mund tė transmetoni filma, video, tė pėrdorni fotografi dhe aplikacione nė ekranin e TV. Devices Pajisjet e mbėshtetura: Ēdo pajisje me njė shfletues tė integruar nė internet, p.sh. Samsung TV, LG TV, Sony TV, Vizio TV, Panasonic TV, Hisense TV, Philips TV, Hitachi TV, Grundig TV, TCL TV dhe TV tė tjera inteligjente. Ou Mund ta lidhni lehtė smartphone-in tuaj me TV-nė tuaj pa tel. Ju mund tė shfletoni shfaqjet dhe serialet tuaja tė preferuara dhe t'i transmetoni ato lehtėsisht nė ekranin e televizorit tuaj kur tė doni. AppMiracast pėr aplikacionin Android nė TV ndihmon nė hapjen e dritares nė ekranin e televizorit inteligjent nga telefoni juaj. Ndarja e pasqyrimit tė ekranit tė ekranit tė telefonit tuaj u bė mė e lehtė me televizorin. Ky aplikacion Miracast pėr Android nė TV ju lejon tė transmetoni filma, muzikė dhe foto menjėherė pėr TV tuaj, ky aplikacion Cast To TV ėshtė njė nga pasqyrimet mė tė mira tė ekranit pėr Miracast pėr aplikacionet Android nė TV pėr tė gjithė pėrdoruesit e Android Karakteristikat: Miracast pėr Android nė TV App Transferoni ekranin Android nė ekranin e televizorit (Smart TV duhet tė mbėshtesė Wireless Display Miracast). Kėrkoni pėr pajisjet qė mbėshtesin shfaqjen e ekranit nė rrjetin aktual WiFi. IraMiracast pėr Android nė TV: Display Wifi ėshtė njė nga aplikacionet mė tė mira pėr pasqyrimin e ekranit pėr pėrdoruesit e Android. Me aplikacionin mund tė lidhni lehtėsisht pajisjen tuaj dhe televizorin tuaj. Mirror Screen nė TV ėshtė njė aplikacion i thjeshtė, i lehtė pėr t'u pėrdorur dhe falas. FNėse sytė tuaj janė tė lodhur duke parė telefonin tuaj tė vogėl celular, merrni njė pėrvojė tė shkėlqyeshme tė telefonit me ekran tė madh duke lidhur telefonin tuaj me njė ekran televiziv pėrmes kėtij aplikacioni Miracast pėr Android TV. ❖ Pasqyrimi i ekranit tė pajisjes suaj Android nė televizorin tuaj mund tė jetė i dobishėm kur shfaqni foto nga njė udhėtim i fundit, duke luajtur lojėra ose duke dhėnė njė demonstrim. Ky aplikacion Miracast pėr Android nė TV ju lejon tė kopjoni ekranin e telefonit tuaj Android nė ekranin e TV. PpApp Mund tė transferojė video, muzikė, foto, etj nė smartphone-in tim me tė gjitha pajisjet (smartphone, TV inteligjent, laptop, tablet, etj.) Kudo. ❖ Me ekranet e vogla tė smartphone dhe tabletit, mund tė pėrdorni ekranin shumė mė tė madh tė televizorit tuaj nė vend tė kėsaj pėr njė pėrvojė tė mirė. Ky aplikacion Mirror Phone Screen TV e bėn tė lehtė ndarjen e ekranit tuaj nga telefoni juaj ose njė shtesė nė TV tuaj. Ndiqni hapat mė poshtė pėr tė lidhur pajisjen tuaj Android me TV: + Kontrolloni motin e televizorit tuaj nėse mbėshtet ekranin WIFI / Miracast. + Sigurohuni qė televizori dhe pajisja juaj janė tė lidhura nė tė njėjtin rrjet WIFI. + Sigurohuni qė pajisja juaj Miracast tė jetė instaluar. + Aktivizoni reklamėn Miracast nė TV tuaj. + Nisni opsionin Display Wireless nė telefonin tuaj. + Klikoni nė butonin Zgjidhni dhe zgjidhni TV-nė tuaj. Si ta pėrdor kėtė aplikacion? 1. Kontrolloni nėse TV juaj mbėshtet Ekranin Wireless / Miracast. 2. Pajisja dhe TV-ja juaj duhet tė lidhen me tė njėjtin rrjet. 3. Klikoni nė butonin Lidhu nė aplikacion dhe zgjidhni TV. Nėse keni ndonjė problem ju lutemi kontaktoni: xonoxoa@gmail.com Faleminderit qė zgjodhėt produktin tonė!

  Attached Files Attached Files

 8. #667
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  StbEmu (Pro) v1.2.12 pro [paid]


  Pėrshkrim:

  StbEmu wiki: http://wiki.stbemu.com Mbani nė mend se ky aplikacion ėshtė konfiguruar pėr njė portal demo IPTV pėr qėllime testimi. Nėse dėshironi tė pėrdorni aplikacionin, duhet tė konfiguroni aplikacionin pėr ofruesin tuaj IPTV. Aplikacioni nuk mbėshtet listat e leximit m3u (ose ndonjė tjetėr). ============= SHENIM: Ky aplikacion ėshtė krijuar pėr tu pėrdorur nga pėrdoruesit me pėrvojė. Pėr tė punuar si duhet duhet sė pari tė konfigurohet dhe nėse nuk keni konfiguruar kurrė kuti IPTV mund tė jetė e vėshtirė pėr ju ta konfiguroni. Mbani nė mend, se ky aplikacion pėrmban shumė cilėsime qė duhet tė konfigurohen para se tė mund tė pėrdoret nga njė pėrdorues (lexoni wiki mė parė). Nėse bėni diēka tė gabuar, mund ta bėni aplikacionin tė paaftė pėr tė punuar. 9. #668
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  VivaTV v1.3.6v [Mod]  Pėrshkrim:
  VivaTV ėshtė njė aplikacion Android qė lejon pėrdoruesin tė shikojė filma dhe shfaqje televizive falas nė pajisjen Android, Amazon Fire TV, Nvidia Shield, etj. Si punon VivaTV ėshtė njė mjet modular i kėrkimit pėr pėrmbajtje. Zvarritet shfaqje tė faqeve tė internetit tė filmave / TV dhe mund tė gjejė dhe kthejė videot e mbajtura nė ato faqe. Pėr shembull, VivaTV mund tė gjejė Avengers: Infinity War, ose tė pėrfundojė sezonet The Walking Dead, tė gjitha duke pėrdorur Modulet e ndėrtuara nga anėtarėt e mrekullueshėm tė komunitetit tonė . Vėrtetė autentike Gjeni ēdo film ose shfaqje televizive qė dėshironi, me cilėsi tė filmit 1080p dhe madje 4K. Mbėshtetja e traktit Asnjėherė mos e humbni listėn tuaj tė shikimit, tė preferuar, historinė me Trakt.tv. Paraqitja inovative Dizajn i lehtė dhe i bukur si pėr telefonin ashtu edhe pėr televizorin. Pėrmbajtje me cilėsi tė lartė Mbėshtetni Real-debrid, Alldebrid, Premiumize pėr shėrbim me cilėsi tė lartė.


  mod info:


  Firesticks, Android Smart Phone, Fire TV, Fire Cube
  Attached Files Attached Files

 10. #669
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  Ultimate IPTV Playlist Loader PRO v2.48 Multilingual

  Ultimate IPTV Playlist Loader PRO v2.48 Multilingual | Requirements: Android 4.4+ | 32 MB / 32 MB / 33 MB / 30 MB / 100 MB | Language: Multilanguage

  View your provider IPTV on any device (phone, tablet, TV, TV-box)

  "What can Ultimate IPTV Playlist Loader PRO do:"
  - ONLY PRO: App can start from last played playlist (enable from settings).
  - ONLY PRO: You can change playlist when a list is already loaded (from settings)
  - Easy manage your playlist (add and delete), support internet and local storage lists.
  - Parse your m3u playlists (from web or your storage) and show them in grid/list/tile with logos when available, groups also supported.
  - EPG also Supported for all m3us.(xmltv format required - also compressed in .gz ot .xz format)
  - Support Xtream Codes Accounts. (Live Tv - Movies - Series - Catchup)
  - Can use Classic or TVStyle for android TV Boxes.
  - Support search function (search active group).
  - Easy and fast choose groups with “Select Group” button or by pressing next or previous buttons.
  - When you click a channel/video a video player dialog appears so you can choose the player you want.
  - Has 3 internal players (can play a lot of Formats without any external player), internal youtube player but also support external players (youtube official app, MXPlayer, Vlc, Wuffy, Xplayer, Soptohttp and Acestream for P2P so far).
  - Support LocalCast and WebViewCast for chromecast,DLNS and more
  - Support Website video (using internal web browser open websites with videos)
  - Support Recording while Watching.
  - Exclusive: This app has also internal web Browser, so you can add official site links as a channel and this app will load site inside app ,then when video load you can fullscreen as you done on your browser.

  "m3u Support:"
  - Support internet and local storage lists.

  m3u Format supported:
  - Support standard m3u format
  - Support also links protected with user-agent & referer.
  - Support youtube channels
  - Support wuffy links
  - Support web browser.
  You can find more info inside app (through setting -> supported m3u features)

  Advance supported Features:
  - Support website load through internal Web Browser and play the website video
  - Support website load through internal Web Browser and play the website video with internal players
  - Support “channel get” method for some sites , which give you the chance to play a video from a site to your favorite player

  What's New?
  - Fix storage bug with Android 11.

  Sap Info:
  Single Package APK (No SAI Needed);
  Languages: af, am, ar, as, az, be, bg, bn, bs, ca, cs, da, de, el, en-AU, en-CA, en-GB, en-IN, en-XC, es, es-US, et, eu, fa, fi, fr, fr-CA, gl, gu, hi, hr, hu, hy, in, is, it, iw, ja, ka, kk, km, kn, ko, ky, lo, lt, lv, mk, ml, mn, mr, ms, my, nb, ne, nl, or, pa, pl, pt, pt-BR, pt-PT, ro, ru, si, sk, sl, sq, sr, sr-Latn, sv, sw, ta, te, th, tl, tr, uk, ur, uz, vi, zh, zh-CN, zh-HK, zh-TW, zu;
  Supported CPU architecture: Armeabi-v7a, Arm64-v8a, X86, X86_64;
  Supported DPIs: Ldpi, Mdpi, Tvdpi, Hdpi, Xhdpi, Xxhdpi, Xxxhdpi. 11. #670
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  240
  Uploads
  174
  Likes
  915

  Re: Android Tv Box Dvb s/s2 t/t2.pyetje diskutime etj.

  FilmPlus v1.3.1 [Mod Extra]


  Pėrshkrim:

  Filma tė shpejtė dhe falas dhe shfaqje televizive. FilmPlus ėshtė njė aplikacion krejt i ri Android pėr tė parė filma dhe shfaqje televizive falas nė telefonat Android, TV Android dhe Amazon Firesticks. FilmPlus ėshtė njė version i ringjallur i TerrariumTV legjendar me teknologji tė re pėr pastrimin e lidhjeve. Qė do tė thotė se FilmPlus ėshtė i aftė tė tėrheqė njė mori lidhjesh pėr filma dhe shfaqje televizive, si lidhje normale ashtu edhe tė vėrteta. Ēfarė e bėn FilmPlus tė ndryshėm? FilmPlus ėshtė ndėrtuar nga e para, duke mos modifikuar TerrariumTV si apk -tė e tjera Sinkronizoni me Traktin e preferuar dhe shikoni regjistrimet e episodeve. Real-debrid, Alldebrid, Premiumize mbėshtetur. Gjeni ēdo film ose shfaqje televizive qė dėshironi. Cilėsi filmi 1080p dhe madje edhe 4K. Paraqitja e terrariumit tė dashur. Pėrditėsoni shpesh.  mod info:

  Reklamat u hoqėn; Paaftėsuar / Hequr Lejet e padėshiruara + Marrėsit dhe Shėrbimet; Tė gjitha reklamat dhe thirrjet e shėrbimeve nga Aktiviteti u hoqėn; Tė gjitha paraqitjet e banderolave ​​tė reklamave nė modalitetin e tabletit u hoqėn; Zgjidhni Dritaret kėrcyese tė ēaktivizuara; Asnjė pėrditėsim i detyruar; Analitika / Crashlytics / Firebase ėshtė ēaktivizuar.


  Attached Files Attached Files

Page 67 of 67 FirstFirst ... 17425762656667
Cardshare.cc

Similar Threads

 1. New TAS/SAĒ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 993
  Last Post: 12-08-2017, 14:50:24
 2. TAS/SAĒ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 10-01-2014, 22:52:43
 3. Diskutime te pergjithshme mbi CardSharing
  By supervisor91 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 18-03-2013, 02:09:39
 4. New TAS/SAĒ - LNB - Diseqc etj - Sinjal - diskutime-pyetje
  By arjano1968 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 29-03-2012, 12:11:09
 5. New Dragon T-REX diskutime
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 15-05-2009, 18:35:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •