Het Italiaanse publieke tv-kanaal RAI Uno is bezig met het terugwinnen van distributie via Nederlandse vaste netwerken. Het is daarom blij met de doorgifte via KPN.




RAI Uno is vanaf 1 juli voor alle klanten van KPN Interactieve TV beschikbaar. Onlangs werd de zender ook al aan het zenderpakket van kabelaar Delta toegevoegd. Bij enkele andere aanbieders was de tv-zender al te bekijken. RAI Uno keert na een afwezigheid van twee jaar weer bij KPN terug. Het neemt bij de aanbieder de plek van het commerciële kanaal Mediaset Italia in. RAI Uno wordt vooral door Nederlanders van Italiaanse afkomst gewaardeerd.



RAI Uno mogelijk in HD



Op dit moment wordt onderzocht of Rai Uno via Nederlands aanbieders in HD-kwaliteit kan worden doorgegeven. Er ligt een verzoek van kabelbedrijven om dit te bewerkstelligen. De Nederlandse vertegenwoordiging van de Italiaanse zender is met diverse kabelbedrijven in gesprek hierover.

RAI Uno hoopt op Ziggo



RAI Uno wordt in Nederland door Andre Vroegindeweij van MBPA vertegenwoordigd. "In eerste instantie heeft Delta Kabel in Zeeland de switch van Mediaset naar RAI gemaakt en we zijn enorm blij dat KPN dit eveneens besloten heeft. Met uitzondering van Ziggo wordt RAI Uno nu overal in Nederland weer doorgegeven. We hopen dan ook dat Ziggo snel volgt."