Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 40 of 40

Thread: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

 1. #31
  Member
  Join Date
  28-12-2006
  Posts
  97
  Uploads
  5

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Euro News Albania ne Gjuhen Shqipe,
  Falas ne Transpoderin e My Music te Digjitalb-it.
  Eutelsat 16A
  10803.75
  Horizontal
  DVB-S2
  8PSK
  29950
  2/3
  Njekohesisht Falas ne livestream te Youtubes:
  https://euronews.al/al/live

 2. #32
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  999
  Uploads
  1

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Me 20 janar fillon transmetimin kanali m i ri i mediaset Cine 34,n t njjtn frekuenc me canale 5 HD....

 3. #33
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,773
  Uploads
  291

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Afati i fundit per te kaluar nga analogjiku ne dixhital
  Attached Images Attached Images

 4. #34
  VIP Member fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,257
  Uploads
  114

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Quote Originally Posted by Mose70 View Post
  Ky eshte lajm i ri si te shikojn falas kanalet e gjithe BOTES me dg e tring
  Cfare lajmi e quan kete?
  Lajm te vjeter, madje shume te vjeter. Po aq i vjeter sa edhe shfaqja e IPTV si opsion per te pare kanalet televizive.
  Permes mac adresave jane gjuajtur iptv qe kur ishin ne v1.
  'Lajm i ri' nese mund te quhet i tille eshte se ka rreth 1 vit qe ka plasur me keq se pandemia e koronavirusit edhe kjo puna e "maceve" ne net.
  Ti e quan lajm te ri kete, nderkohe qe kesaj pune po i vjen fundi!?
  Perse po i vjen fundi?
  Sepse para jo me shume se 2 muajve rreth 95% e portaleve konvertoheshin permes mac adreses ne m3u cka na lejonte ti shikonim kanalet iptv ne PC, ne boxe android apo ne aparate satelitore. Por sot vetem nje pakice fare e vogel portalesh mund te konvertohen. Cka dmth se shumica tashme kane marre masat per tu mbrojtur.
  Ti do thuash se keto shikohen me STBEMU apo me programe turko-arabo-sllave perplot me viriuse.
  Dakort me tyj
  POOOOR
  aktualisht tani qe po shkruaj rreth 5% e portaleve nuk mund te gjuhen(gjueti) me nga shumica e atyre qe jane mesuar me kopje(si ne shkolle)
  nje 5% tjeter ndonese mund tua nxjerresh mac adresat nuk ke shanc ti shikosh kanalet as me STBEMU dhe me asgje tjeter.
  Pra u bene 10% e portaleve qe kane marre masat

  Por te jesh i sigurte se shembullin e atij 10% do ta ndjeki edhe pjesa tjeter e portaleve dhe kjo per shkak te abuzimeve sidomos te atyre qe s'marrin vesh fare nga keto pune.

  Ti nqs do ti ndihmosh te tjeret, mire do ishte ti nxirrje vete mac adresat se ato qe gjenden ne forume apo ne faqe te ndryshme jane te shfrytezuara keq pra perdoren nga 2 apo me shume persona.

  KLM

  As e kisha ndermend te shkruaja por ja ..... 'ti besh.

 5. #35
  Senior Member warezshkoder's Avatar
  Join Date
  04-09-2010
  Posts
  194
  Uploads
  1

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Zyrtarisht.

  Paketa serbe dhe boshnjake Arena Sport fiton t drejtat pr Lign Spanjolle duke filluar nga sezoni tjetr 2021 pr nj periudh prej pes vjetsh prve q humbasin t drejtat e Champions League. Sipas drejtorit t Grupit Telekom t Serbis ata po prpiqen t marrin t drejtat pr t transmetuar Premier League angleze ��

 6. #36
  Contributing Member
  Join Date
  03-05-2011
  Posts
  134
  Uploads
  559

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Sipas informatave nga dje, nga N1 Info, keto te drejta per Champions League i ka kontraktuar perseri Telekom Serbia, qe jan ne bashkepunim te ngushte me Arena Sport, por me nje shifer trefish me teper lek, deri tani kishin paguar rreth 19,5 mil. eura ndersa kontrata e re eshte ne vlere prej afro 45-46 mil. eura, por qe te drejtat perfhine mbar ish exyu, ahtu ishte edhe ne kontraten e fundit, keshtu edhe Arena Sport e Max TV e Kroateve merr apo blin te njejta te drejta nga arenat e serbeve. Siq e dine shume shikues N1 Info eshte prone e USA, apo CNN (Total TV-KKR aapo United Group) dicka e njejte si A2 ne Digitalb dhe klasa politike ne qeveri te serbise eshte ne nje far lloji lufte kunder N1 Info, per ate edhe dje N1 Info ashper kritikoi Telekom Serbia qe eshte ne prone te shtetit serb, gjoja se kan bo dallavera te medha telekomi serb me Arenat serbe se zyrtarisht nuk ka asnje shpallje se si, se kush apo pse e pagoi te drejetat trefishe me teper, sipas N1 Info dicka e pa pare deri me tani, bla bla, bla ... Eshte lehte te vertetohet se Telekomi serb ne 23,5E nga afro 200 TV programe nuk kan vetem N1 Info, ha ha ha ...
  Sipas mendimit tim, Telekom serbia kishte frige te madhe se mos po i blin te drejtat Total Tv apo United Group e korporacionit amerikan dhe vazhdimisht jane ne nje lufte te papar mediatike deri tani ne serbi, dmth kunder Total Tv, etj etj etj ... Eshte kjo nje teme dhe lufte e veqant mediatike me serbise apo pushtetit aktual dhe amerikes ......

 7. #37
  Member
  Join Date
  30-03-2018
  Posts
  31
  Uploads
  0

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Sipas Tv Vizion plus UEFA Champions League do t transmetohet nga Tring n Shqipri deri n vitin 2024.

 8. #38
  Senior Member Altin1's Avatar
  Join Date
  14-12-2015
  Posts
  104
  Uploads
  0

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  UEFA CHAMPIONS LEAGUE n RTSH

  Transmetuesi Publik plotson ndrrn e shqiptarve, duke sjell pa asnj pages shtes n ekran, sezonet 2021-2024…

  Radio Televizioni Shqiptar do t transmetoj UEFA Champions League pr sezonet 2021-2022, 2022-2023 dhe 2023-2024. Televizioni publik fiton tenderin e t drejtave televizive organizuar nga UEFA dhe tashm ka nnshkruar zyrtarisht kontratn pr paketn e transmetimit pa pages n territorin shqiptar duke filluar nga muaji Gusht i vitit t ardhshm. RTSH konfirmohet edhe nj her tjetr nj partner serioz pr institucionet t tilla si UEFA apo FIFA q i kan besuar kompeticionet m t rndsishme gjat viteve t fundit. Duhet prmendur fakti q Transmetuesi Publik ka kryer nj sakrific shum t madhe financiare pr t parakaluar n tender operatort privat dhe pr ti sjell shqiptarve kompeticionin m t rndsishm t klubeve n Kontinent pa asnj pages shtes….
  UEFA Champions League dhe Superkupa e Evrops i shtohet kshtu pakets fantastike t sporteve n Platformn Digjitale t televizionit publik, duke u radhitur mes vendeve t para n Evrop pr sa i prket cfar ofron n buqetn sportive. Transmetimeve t rndsishme t futbollit si: Kampionatit Evropian 2021, Kampionatit Botror 2022, Kups s Bots pr Klube 2020-2022, Kups s Anglis 2020-2022, Kups s Spanjs 2020 -2022, Kups s Gjermanis 2020-2022, European Qualifiers, UEFA Nations League, ndeshjeve t gjith prfaqsueseve t Shqipris luajtur n vendin ton, apo edhe Evropianit U21, i shtohet eventi i eventeve...
  Natyrisht q buqeta sportive nuk sht kufizuar vetm tek futbolli. Formula 1 edhe pr dy sezone, Moto GP pr 3 sezone, Euroliga e Basketbollit 3 sezone, Gjith Botrort e sporteve t tjera, apo edhe gjigandt e Wrestlingut amerikan jan tashm programe q jan prqafuar me koh nga publiku shqiptar. Duke filluar nga viti 2021, ku RTSH gzon t drejtn e Evropianit t futbollit, t drejtn ekskluzive t Lojrave Olimpike qershia mbi tort do t jet Trofeu i Lakmuar nga gjigandt e futbollit.. Barcelona, Real Madrid, Liverpool, Bayern Mynih, Juventus e shum shum yje t tjer q do t vijn pa asnj pages shtes pr her t par n Transmetuesin publik.
  RTSH plotson kshtu nj nga ndrrat e shqiptarve t cilt mund t ndjekin ekipet e tyre t preferuara nprmjet teknologjis m t lart t transmetimit dhe shtrirjes m t madhe t sinjalit, sepse Televizioni publik tashm mbulon 95% t territorit, ka 13 kanale televizive nga t cilat 3 n standartin Ultra HD, por ka gjithashtu edhe 10 kanale radiofonike apo 6 kanale televizive satelitore. RTSH Tani sht nj tjetr mundsi e art pr t ndjekur programet e platforms s transmetuesit publik, duke qn aplikacioni m i vizituar televiziv, aq m shum tani q shtohet edhe UEFA Champions League. Gjithcka sht arritur, pa lvizur fare taksn e aparatit q mbetet e njjta me vitin 2011, duke treguar edhe nj her, dshirn dhe qllimin madhor…t’i kthejm publikut televizionin e tyre, pa interferenca politike apo private. Shqiptart tashm kan nj arsye m shum pr t thn: Ky sht Radio Televizioni Yn…

 9. #39
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,957
  Uploads
  536

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Nga mesi muajit tetor del ne shitje pasuesi e dream box one Dreambox Two Ultra HD 2x DVB-S2X MIS Tuner 4K 2160p E2 Linux Dual Wifi H.265 HEVC

  Cmimi 289 euro


  Per detaje te tjera

  ketu

 10. #40
  Super Moderator benardi's Avatar
  Join Date
  21-01-2009
  Posts
  2,957
  Uploads
  536

  Re: Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  Shteti italian shet frekuencat e tv kombetare RAI Mediaset me cmim modest, shpejt tv do shkoje ne' trasmetim online , autoriteti per komunikime ne itali i njohur si AgCom duhet vendosi cmimin baze per te shitje te frekuencave

  Artikullin e plote ketu

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

 1. New Vetm Lajme t reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 11-01-2019, 20:01:13
 2. Replies: 999
  Last Post: 15-09-2015, 13:47:24
 3. Old Mbyllur-Vetm Lajme t reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1064
  Last Post: 08-11-2010, 11:37:57
 4. Replies: 904
  Last Post: 27-09-2010, 16:04:16

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •