BREIN waarschuwt voor onveilig illegaal kijken
BREIN krijgt volgens eigen zeggen elke week tientallen meldingen over internetsites die illegaal content van bijvoorbeeld boeken en bioscoopfilms aanbieden en die onveilig zijn.
Steeds meer mensen vinden het tv-abonnement van distributeurs als Ziggo en KPN of een bioscoopkaartje voor een film te prijzig. Om toch te kunnen kijken, wordt vaker naar een illegale kijkoplossing gezocht. Die wordt vaak gevonden in op internet. Maar sommige internetsite gebruiken boeken, films en series als lokaas. Het belangrijkste doel van internetcriminelen die deze internetsites beheren, is het achterhalen van inloggegevens van bezoekers. Het goedkoper naar een tv-zender of een film kijken, kan hierdoor uitlopen in financiële kater.
Illegaal kijken kan onveilig zijn
Er zijn meerdere vormen van dit soort scamsites. In enkele gevallen wordt een internetsite van een bonafide IPTV-dienst of online streamngdienst nagemaakt. Met goedkope prijzen worden geďnteresseerde kijkers gelokt. Je moet dan natuurlijk wel jezelf even registreren en je betaalgegevens van je creditcard invoeren. Een onder vorm van ‘het vissen naar betaalgegevens’ is dat je een periode gratis mag kijken naar boeken, films, series of tv-zenders maar dat hiervoor wel een registratie inclusief betaalgegevens nodig is. Het is natuurlijk een vorm van naďviteit als je denkt dat de kans klein is dat niemand iets je persoonlijke (betaal)gegevens doet als wordt ingelogd op een internetsite die duidelijk illegaal content zegt te leveren. Inderdaad, zegt te leveren. Als eenmaal de gevraagde gegevens zijn ingevoerd en afgestaan, wordt er namelijk niks geleverd.
Uitkijken
Ondanks dat de drang om gratis naar een film te kijken die in de bioscoop wordt vertoond soms groot is, wordt aangeraden om nooit op dit soort internetsite je persoonlijke en betaalgegevens achter te laten. Doet je dit toch dan speel je Russisch roulette met je eigen (betaal)gegevens.




Reply With Quote