Formule 1 in HD voor alle klanten KPN Interactieve TV
Enkele dagen voor het begin van het nieuwe seizoen Formule 1 heeft KPN aangekondigd de Duitse tv-zender RTL in HD-kwaliteit te gaan aanbieden. Op RTL zijn de kwalificaties en races van Formule 1 live te volgen.
RTL wordt door KPN aan alle klanten met Interactieve TV in het basispakket geleverd, De zender was al enige tijd in SD in het zenderaanbod van het telecombedrijf aanwezig. KPN heeft aangekondigd RTL op 13 maart naar HD-kwaliteit op te waarderen. In Nederland bieden slechts enkele distributeurs RTL in HD aan. Stichting Kabel Veendam (SKV) was in Nederland de eerste distributeur die RTL HD aan klanten is gaan leveren. Satellietkijkers kunnen RTL niet zonder extra kosten in HD kijken. RTL HD is namelijk op de Astra1-satelliet onderdeel van het gecodeerde HD+ zenderaanbod. Om naar de zender te kijken, is een prepaid abonnement nodig. Dit abonnement is in Nederland bij enkele satellietspeciaalzaken te koop. Met dit abonnement kan overigens ook naar Formule 1 in 4K Ultra HD-beeldkwaliteit via RTL UHD gekeken worden.
Ziggo
KPN gaat RTL HD doorgeven via voorkeuzekanaal 46. Het moment van opwaarderen van RTL naar HD-kwaliteit door KPN komt op een weloverwogen moment en past goed in de concurrentiestrijd met Ziggo (VodafoneZiggo). Ziggo levert namelijk Formule 1 zonder extra kosten in de meest uitgebreide vorm, dus ook inclusief alle vrije trainingen, zonder extra kosten via digitaal basiskanaal Ziggo Sport aan alle klanten. Het enige voordeel bij de Formule 1-uitzendingen van Ziggo Sport ten opzichte van RTL is het Nederlandse commentaar van Olav Mol en Jack Plooij. Ook worden de uitzendingen van RTL regelmatig voor reclame onderbroken. Overigens kunnen ook alle KPN-klanten met Interactieve TV Formule 1 in de meest uitgebreide vorm volgen. Hiervoor dient wel een Ziggo Sport Totaal-abonnement voor gekocht te worden. Dit abonnement kost bij KPN €14,99 per maand.
Grand Prix Radio
Het probleem van het ontbreken van Nederlands commentaar bij RTL HD kunnen KPN-klanten overigens relatief eenvoudig oplossen. Het Nederlandse commentaar van Mol en Plooij is namelijk wereldwijd online via Grand Prix Radio. Het commentaar op deze radiozender loopt echter enige tientallen seconden achter bij het beeld van RTL. Dit is door KPN-klanten eenvoudig op te lossen door de zogenaamde timeshift mogelijkheid van de door KPN in bruikleen geleverde tv-decoder te gebruiken.




Reply With Quote