T-Mobile daagt KPN voor rechter
De rechtbanken in Nederland hebben het druk met rechtszaken die voortvloeien uit de strijd die op de Nederlandse markt van vaste diensten is losgebroken.

De strijd om klanten is na een enigszins rustige periode weer in alle hevigheid losgebarsten. T-Mobile is de spil in de juridische conflicten. De aanbieder probeert klanten bij de twee belangrijkste concurrenten Ziggo en KPN weg te kapen. Dit doet T-Mobile onder meer door de prijs van abonnementen alleen met inflatiecorrectie te verhogen. De prijsverhoging is gemiddeld bij Ziggo en KPN meer dan twee keer zoveel omhoog dan bij T-Mobile. Een rechtszaak over een reclamecampagne over de prijsverhoging werd voor het grootste deel door VodafoneZiggo gewonnen. T-Mobile moest namelijk een reclamespot direct uit de ether halen.

KPN
Dit keer is T-Mobile dat naar de rechter stapt. De gedaagde is dit keer KPN. In een reclamecampagne claimt KPN ‘het beste netwerk’ te hebben. T-Mobile stelt echter dat dit misleidend en onjuist is. Het mobiele netwerk van T-Mobile werd onlangs namelijk tot het beste netwerk van Nederland gekroond. Ook al waren de verschillen met concurrenten KPN en Vodafone uiterst minimaal had T-Mobile inderdaad een net iets betere eindscore. Bij het leveren van vaste diensten gebruikt T-Mobile daarnaast de koperdraad- en glasvezelnetwerken van KPN. In de reclame-uitingen van KPN maakt dit telecombedrijf diverse keren de opmerking dat het bedrijf ‘het beste netwerk’ heeft. Deze uitingen gaan zowel over het vaste als mobiele netwerk.