Page 56 of 57 FirstFirst ... 631465154555657 LastLast
Results 551 to 560 of 569

Thread: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

 1. #551
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  374
  Uploads
  14

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  provo me kete
  Shume faleminderit Benard.

 2. #552
  VIP Member
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  756
  Uploads
  93

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by thomaqirici View Post
  Pershendetje Cuna, kam nje edision picollo 3in1 i kam hedhur disa versione por kur shkoj te hedh cccam
  tek net config client me kerkon nje kod teteshifror,kam provuar kode te ndryshme nuk kam mundur te futem.si mund te veproj dhe a
  ka ndonje mundesi ta heq kodin e hyrjes? faleminderit.
  provo njehere kete 99999999

  ta lutem fshijeni loderin
  Attached Files Attached Files

 3. #553
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  374
  Uploads
  14

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by benardi View Post
  provo me kete

  ketu ke info zyrtare
  Gjithcka ne rregull faleminderit Benard.

 4. #554
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,715
  Uploads
  58

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by thomaqirici View Post
  i kam hedhur disa versione per kete arsye dhe mua me vjen cudi se sjam fillestar.
  Nuk ka te beje nese je fillestare,apo eksperte.
  Zhvilluesit e firmwareve,apo ndonjeri qe ben backup mund tja nderroj sipas kenaqesise se tij.
  Mund t'ja nderrosh dhe ti,dhe pastaj nuk te kujtohet,
  Nese per ju nuk do ishte problem flashimi,ne te tilla raste zgjidhja me e mire eshte rruga e flashimit te boxit,ajo qe te ka keshilluar benardi.

 5. #555
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  374
  Uploads
  14

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Quote Originally Posted by mamurrzaku View Post
  Nuk ka te beje nese je fillestare,apo eksperte.
  Zhvilluesit e firmwareve,apo ndonjeri qe ben backup mund tja nderroj sipas kenaqesise se tij.
  Mund t'ja nderrosh dhe ti,dhe pastaj nuk te kujtohet,
  Nese per ju nuk do ishte problem flashimi,ne te tilla raste zgjidhja me e mire eshte rruga e flashimit te boxit,ajo qe te ka keshilluar benardi.
  Po Mamurrzaku ke te drejte,duhej metoda qe me keshilloi Benardi,e bera me rs232 dhe gjithcka ok,
  nuk e dija qe kishte ndryshim njera metode nga tjetra,ju falenderoj te gjitheve per gadishmerine dhe ndihmen.

 6. #556
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  299
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  A di ndonjeri nje liste iptv kundrejt pagese qe te mos kete nderprerje dhe me cmim te arsyeshem se ne internet qenka xhungel me linja

 7. #557
  Senior Member thomaqirici's Avatar
  Join Date
  30-11-2010
  Posts
  374
  Uploads
  14

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Pershendetje cuna,kam instaluar openpli 7.3 ne edision os nino,mirepo kur i bej restart
  dhe ndizet prape as ncam as cccm nuk starton vete ,pra duhet te shtyp butonin blu
  ti jap restart softcam dhe pastaj hapen kanalet,megjithese i kam dhene dhe atributet 755.
  kjo gje ndodh me te gjitha versionet openpli.a ka ndonje menyre per te startuar automatikisht?
  faleminderit

 8. #558
  Contributing Member mamurrzaku's Avatar
  Join Date
  10-02-2009
  Location
  MAMURRAS
  Posts
  1,715
  Uploads
  58

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Problemi yt eshte sepse nuk te punojne softcamet ne BOOT.!!!
  Ka shume mundesi qe te jete korrptuar installimi i softcameve qe ke installuar.
  Ne kete rast me e mira eshte ta installosh manualisht nga teleneti.
  Fute ne tmp pasi ta kesh 'paketuar,pastaj shko ne telnet dhe shkruaj
  opkg install /tmp/enigma2-softcams-cccam-all-images_2.3.2-emu-r3-arm+mips_all.ipk
  Ose futja imazhin nga fillimi.

 9. #559
  Senior Member
  Join Date
  17-05-2009
  Posts
  115
  Uploads
  0

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  prsh si mund te fus nje image te ri ne nje amiko 8900 , se ky qe kam aktualisht me ben crash sapo e coj ne nje kanal hd, nuk e di a mund te jet korruptuar image qe ka . po e fus imagen e ri ne usb por me del ne display 7 70 dhe nuk ben asnje veprim. tung te gjithve

 10. #560
  Senior Member
  Join Date
  01-09-2012
  Posts
  439
  Uploads
  2

  Re: Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing

  Prsh topx4.qfar image e ki instalume?

Similar Threads

 1. New Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By gertl in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 24-07-2019, 19:33:20
 2. New Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 07-01-2018, 00:06:56
 3. Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By mile kristo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1022
  Last Post: 01-12-2017, 22:36:16
 4. Info Diskutime-te-Pergjithshme-mbi-IPTV-CardSharing
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 996
  Last Post: 05-03-2016, 21:43:18
 5. Info Diskutime te Pergjithshme mbi IPTV, CardSharing...
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 995
  Last Post: 04-10-2015, 20:30:57

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •