Zmiany abonamentu w Cyfrze+

Cyfra+ na jesień przyszykowała duże zmiany, które dotyczą nie tylko promocji, ale i samego abonamentu. Będą tylko cztery pakiety Cyfry+: Startowy za 24zł, Tematyczny za 47zł, Komfortowy za 58zł i Prestiżowy za 143zł. Wprowadzono pakiety dodatkowe Super Premium i Mega Premium.

Od 1 września wprowadzono do sprzedaży nową strukturę pakietową Cyfry+ z nowymi promocjami (większość ma opłatę aktywacyjną 29zł)

Cyfra+ oferuje tylko cztery pakiety kanałów: Startowy, Tematyczny, Komfortowy i Prestiżowy. Kanały Premium - 3xCanal+ i 2xHBO są teraz dostępne jako opcja w pakiecie Komfortowym (58zł za Komfortowy + 58zł za tzw. Super Premium lub 68zł za Mega Premium) lub w pakiecie Prestiżowym za aż ...143zł, ale zmieszczono tam teraz także 3xDiscovery, AXN, Cinemax, Kino Polska i Mezzo.

Nowe opcje to:

- Super Premium za 58zł miesięcznie (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, Canal+ Sport2, HBO, HBO2, Kino Polska),

- Mega Premium za 68zł miesięcznie (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, Canal+ Sport2, HBO, HBO2, Kino Polska, Cinemax).

Według Cyfry+ abonenci w jeszcze bardziej optymalny sposób będą mogli skomponować swój wymarzony pakiet. Jak zwykle pojawia się pytanie za ile i czemu tak drogo?

Nowe pakiety, nowe promocje - zostaną wzmocnione nową kampanią reklamową, która z pełną mocą ruszy 1 września w TV ogólnopolskich, prasie, radiu i Internecie!

Cyfra+ wprowadza też nowość pod względem umów abonenckich - umowy 18-miesięczne!

Podano też dwie interesujące promocje:

- Gotówka Nowe Pakiety 2005 z aktywacją 1zł, gdzie podano ceny opłat rocznych za nowe pakiety:

- Startowy - 289zł,
- Tematyczny - 659zł,
- Komfortowy - 791zł,
- Prestiżowy - 1751zł,
- za Super Premium - 648zł,
- za Mega Premium - 768zł.

Nadal jest promocja BP Katalog Nowy 2005 z aktywacją 1zł. Tu Tematyczny kosztuje mniej - 623zł, a Komfortowy za 719zł za rok.

Podsumowanie zmian:

- Cyfra+ bardzo zróżnicowała ceny abonamentów, zaniżając opłatę dla pakietu Startowego, by rywalizować z Cyfrowym Polsatem podczas, gdy zbyt podniosła cenę za pakiet Prestiżowy, gdzie wrzucono wszystko do jednego worka poza pakietem Relaxx z erotycznym XXL,

- zniknął pakiet Błękitny, ale można skomponować własny pakiet za podobną cenę - jest większa możliwość kombinacji, ale szkoda, że nie można wziąć samego Super Premium lub Mega Premium - zapewne byliby abonenci, którzy zapłaciliby tylko za takie kanały.

- pakiety Srebrny (78zł) lub Złoty (85zł) z Canal+ lub HBO zastąpiono opcją wyboru pakietu Tematycznego (47zł) z dodatkowymi opłatami za 4xCanal+ za 29zł, z 2xHBO za 29zł, Super Premium za 58zł lub Mega Premium za 68zł. To samo można zrobić na poziomie Komfortowego, ale już nie Startowego.

- promocje mają odpowiedniki z umową na 12 lub 18 miesięcy. Różnica jest minimalna. Przy umowie na 1 rok dla pakietu Komfortowego pierwszy pełny miesiąc za Super Premium z bonifikatą 50 proc., a przypadku 18 miesięcznej umowy dostaje się pierwsze 2 miesiące pakietu Mega Premium z bonifikatą 50 proc.

- Cyfra+ przygotowała rabat w postaci 99zł - specjalna cena pakietu Prestiżowego przez pierwszy pełny miesiąc abonamentu.
Kosmetyczne zmiany Cyfry+, ale można się pogubić....

Podobno starzy abonenci przejdą na nowe pakiety od 1 listopada, ale informacje na razie bardzo nieprecyzyjnie podaje sama Cyfra+.