Cardshare.cc
Page 14 of 14 FirstFirst ... 49121314
Results 131 to 139 of 139

Thread: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

 1. #131
  Senior Member
  Join Date
  08-02-2009
  Posts
  124
  Uploads
  8
  Likes
  1

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  shume falemnderit

 2. Cardshare.cc
 3. #132
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  358
  Uploads
  266
  Likes
  1,383

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  OpenVision Develop 7.0 r3

  DM800HD : OpenVision Develop 7.0 r3
  openvision-enigma2-develop-7.0-r3-dm800_nfi


 4. #133
  New Member
  Join Date
  26-01-2010
  Posts
  2
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  mfal me cilin tool la qen me by flash image permes ftp/ internetit

 5. #134
  Member
  Join Date
  28-12-2012
  Posts
  32
  Uploads
  2
  Likes
  1

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Mundet dikush tė mė ofrojė njė imazh pėr Powerbox DM800 HD PVR

 6. #135
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  358
  Uploads
  266
  Likes
  1,383

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Quote Originally Posted by planeti View Post
  Mundet dikush tė mė ofrojė njė imazh pėr Powerbox DM800 HD PVR
  Lexoje mir,pastaj vepro.

  1)nėse keni ip e boxit hapni 2 browser.

  2)nė tė parėn instalo imazhin, por mė pas mos i bė ristart boxit.

  3)dhe nė tė dytėn instalo ssl. kur tė mbarojne te dyja starto boxin.

  Per camet kerko ne web nabilo e2 cams
  Attached Files Attached Files

 7. #136
  Member
  Join Date
  28-12-2012
  Posts
  32
  Uploads
  2
  Likes
  1

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Tuci-Puci

  Faleminderit pėr postimin! I ndoqa me vėmendje kėshillat tuaja, webi hapet me IP por kur I japė ,,Flash!”, nuk e fillon flashimin.

 8. #137
  Contributing Member Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  358
  Uploads
  266
  Likes
  1,383

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Boxi punon ne rregull ?

  Kjo eshte e vetmja menyre per kete lloj boxi,Po me browser tjeter e provove,mir dote ishte me nje browser portable.

  Po do te besh prova nqs e mer rrezikun, por dhe mund te bllokohet,nuk e di cfar do besh.

 9. #138
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,817
  Uploads
  292
  Likes
  73

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  Quote Originally Posted by planeti View Post
  Tuci-Puci

  Faleminderit pėr postimin! I ndoqa me vėmendje kėshillat tuaja, webi hapet me IP por kur I japė ,,Flash!”, nuk e fillon flashimin.
  Provo me Broswer tjeter psh Mozilla Firefox ndalo para flashimit dhe antivirusin e Pc se ndikon dhe ajo ndonjehere,Per flashimin te pakten do presesh 2 minuta se ndonjehere fillon pak me vonese

 10. #139
  Member
  Join Date
  28-12-2012
  Posts
  32
  Uploads
  2
  Likes
  1

  Re: Dreambox - Image, Firm, Soft, etj.

  .Ju faleminderit Tuci-Puci dhe flamurtari
  U mundova tė bėjė falshmin sipas kėshillave tė juaja por nuk arrita. Tashė jam duke e flashuar me kabllo dhe me ,,JapharFlasher” dhe imazhe SSL69. Nė tė vėrtetė unė nuk e di se ēka do tė thonė kė shkronja, por vetėm kėto bėjnė. ,,Gemini-5.0-OE1.6-dm800-SSL69_TSv2” etj.

  https://www.satsupreme.com/showthrea...SSL69-70-72%29

Page 14 of 14 FirstFirst ... 49121314
Cardshare.cc

Similar Threads

 1. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Mr-Bledi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 27-02-2015, 12:38:38
 2. Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By benardi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 998
  Last Post: 15-10-2013, 21:33:20
 3. Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1005
  Last Post: 01-05-2013, 20:26:11
 4. New Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By OVES12 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 999
  Last Post: 24-09-2012, 15:08:20
 5. Update Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By fushkrujs in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1003
  Last Post: 16-05-2012, 23:01:37

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •