Колеги,чува се,че ще променят системата на криптиране.Някой да има повече инфо?
Колеги,чува се,че ще променят системата на криптиране.Някой да има повече инфо?
като си прочел в другия форум, дочети си го там.
Ха,ревнивец !
Знам че булсат имат проблем с получаване на делти от другата фирма.
Дори са ги заменили с китайски приемници, но те не са работели добре на dvb-s2 транспондера.
Поради тази причина част от каналите на MPEG-2
Иначе в такава разклатена фирма явно се чудят как да закърпят положението с различни идеи.
Вече имат активирана Награ 3 на 12524 H ще видим дали ще е cak7
Интересно ми е дали ще подменят делтите постепенно
Обаче е QPSK, дали ще сменят приемници или само карти !?
п.с. объркал си честотата.
е как само карти бе колега, мислете малко, искат още канали, как ще стане само със смяна на карта? тряя приемника и той да сменя една част на фърмуера, а дали ще има кой да го пренапише за тез стари хардуери?
Оди чети у другия форум, някакъв Венци ли там какъв е - се изказва - ама представител на оператор ли е, не е ясно...
Нямам никаква идея, ако пуснат една награ, част от потребителите ще им върнат архаичните приемници и ще си накупят модули. Иначе повече канали на MPEG2 няма как да пуснат, трябва HEVC, при положение че имат 3 транспондера MPEG2 и един AVC, не го виждам как рязко ще изпъкнат на HEVC.
Не го мислѝ фърмуера, вярвам че одавна има написан четец за тея процесори (имам предвид чистата основа на Нaгрa, а не специфичните неща там весия 2, 3, 5, 10, сак, мак, пак и т.н).
Ако ще правят нещо ще е същата работата като А1
2-3 транспондера и яко мацаница.
Цялата работа е да се намалят разходите което ще доведе до по-големи печалби.
Ще ви дам пример с фирмата в която работя. Взима се проект прави се в по-богатите на доходи и обучени специалисти държави.
След това идва в България където трябва само да се поддържа, но с по-ниските разходи разликата отива в печалба.
Така е и с була според мен зит нещо не им върши вече работа, понеже там се прави всичко от нулата включително и кодировката.
Така като купиш вече направен хардуер с направена и поддържана от някои кодировка и намалиш разходите за наем на транспондери сметката става.
На тях им е ясно че абонатите им няма как да се увеличат по вероятно е да намалят, така че намалянето на разходите е билет за оцеляване.
Да кажем че имат 500 000 абоната които може би са по-малко, с по 10 долара на приемник са 5 000 000 долара.
Казваше се преди че наем на един транспондер бил 100000 евро на месец
В момента имат 5 бр. като ги направят 2 от останалите 3 за една година си избиват инвестицията и след това само на плюс.
Като бонус и шеринга ще спре така че още малко печалба без излишни инвестиции.
Според мен ще е такава работата и сметката.
В склада няма нови приемници, то и стари няма освен че отвреме-навреме пращат ремонтирани ама с краката си и след седмица пак са за ремонт. :D