KPN blijft glasvezel uitrollen in Ziggo gebied
KPN houdt het tempo met de uitrol van nieuwe glasvezelnetwerken er goed in. Het telecombedrijf sloot weer met enkele gemeenten overeenkomsten.

KPN blijft glasvezel uitrollen in Ziggo gebied

KPN wil in de komende vijf jaar minimaal 2,5 miljoen woningen en bedrijven van een glasvezelaansluiting voorzien. Om een nieuw glasvezelnetwerk aan te leggen, dient het dochterbedrijf KPN NetwerkNL eerst overeenkomsten met gemeenten te sluiten om de voor de aanleg benodigde vergunningen in bezit te krijgen. De meeste nieuwe glasvezelnetwerken van KPN NetwerkNL worden binnen het verzorgingsgebied van Ziggo aangelegd.



Uitrol glasvezel
De laatst bekende overeenkomst die KPN NetwerkNL heeft gesloten, is met de gemeente Barendrecht in Zuid-Holland. In deze gemeente wordt begin 2022 begonnen met de aanleg van een glasvezelnetwerk waar 19.000 woningen en bedrijven op worden aangesloten. Het gaat uiteindelijk anderhalf jaar duren voordat het grootste deel van Barendrecht toegang tot dit glasvezelnetwerk heeft. Barendrecht had eerder afspraken met L2Fiber gesloten voor de aanleg van een glasvezelnetwerk maar ziet daar na de overeenkomst met KPN NetwerkNL vanaf.