GetCCcam.com
FullCCcam.eu
Advertise Here
Advertise Here
Results 1 to 9 of 9

Thread: Ju lutem me ndihmoni.

 1. #1
  Member
  Join Date
  03-03-2009
  Posts
  32
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Ju lutem me ndihmoni.

  Pershendetje ju lutem me ndihmoni kam nje zgemma h7s pi kam hedhur oscam open atv 6.4 por problemi qendron se kam 2 karta nje te sky it dhe nje tivusat te programuara po nuk lexon asnjeren.ēfare me sugjeroni ju lutem.

 2. GetCCcam.com
 3. #2
  Moderator flamurtari's Avatar
  Join Date
  10-01-2013
  Posts
  1,856
  Uploads
  293
  Likes
  117

  Re: Ju lutem me ndihmoni.

  Quote Originally Posted by arbri View Post
  Pershendetje ju lutem me ndihmoni kam nje zgemma h7s pi kam hedhur oscam open atv 6.4 por problemi qendron se kam 2 karta nje te sky it dhe nje tivusat te programuara po nuk lexon asnjeren.ēfare me sugjeroni ju lutem.
  Kartat e sky it jane ne paring nuk punojne ne aparat tjeter kurse karta e Tivusat duhet te punoje ne emulatorin NCam

 4. #3
  New Member
  Join Date
  20-03-2011
  Posts
  5
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Ju lutem me ndihmoni.

  Pershendetje ju lutem me ndihmoni kam nje Axax his Twin ka openatv 7.1 por problemi qendron se per nje gabimin tim gjate ndryshimit te gjuhes u nderpre energjia elektrike dhe tani ka mbetur ne boot dhe nuk starton.Ēfare me sugjeroni ju lutem.

 5. #4
  New Member
  Join Date
  25-03-2010
  Posts
  5
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Ju lutem me ndihmoni.

  provo ti kalosh open atv 7.2 imazh tjeter

 6. #5
  New Member
  Join Date
  20-03-2011
  Posts
  5
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Ju lutem me ndihmoni.

  Faleminderit per pergjigjen por mund te pershkruash hapat se spo e bej dot edhe pse e kam shkarkuar.

 7. #6
  Moderator Tuci-Puci's Avatar
  Join Date
  26-12-2020
  Location
  Wherever the Eagle is
  Posts
  894
  Uploads
  776
  Likes
  4,769

  Re: Ju lutem me ndihmoni.

  Si te instalosh nje imazh me USB

  Formato USB ne Fat 32

  Shkarko nje imazh te vjeter http://images.mynonpublic.com/openat...210110_usb.zip

  Cpaketoje dhe fute ne USB me dosjen axas

  fike boxin dhe vendos usb

  mbaje te shtypur butonin power

  ndize boxin deri sa te dali ne Display "boot" dhe "load"

  prit 2 deri ne 3 sekonda dhe lesho butonin power

 8. #7
  New Member
  Join Date
  20-03-2011
  Posts
  5
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Ju lutem me ndihmoni.

  Faleminderit! Ky aparat qe kam nuk ka butona ne vetvete pervec telekomandes.Tani nuk kam nje usb me kapacitet te vogel .E kam provuar disa here por pa rezultat.Ndoshta qendron faji tek USB-ja.Do e provoj perseri.Ne display qendron e ndezur drita e kuqe.

 9. #8
  Senior Member
  Join Date
  01-09-2012
  Posts
  441
  Uploads
  2
  Likes
  1

  Re: Ju lutem me ndihmoni.

  1. Fikni pajisjen nga rryma
  2. Shkėputni zip-in me imazhin. Nė dosjen e papaketuar ka njė "dosje"
  3. kopjoni dosjen "axas" nė direktorinė rrėnjė tė USB-sė
  4. futeni shkopin nė kuti (kam lidhje me pėrdorimin)
  5. shtypni dhe mbani shtypur butonin e ndezjes sipėr kutisė 6. Fusni shkopin nė kuti
  paketėn e rrymės nė prizėn
  7. Ekrani tani tregon "load" nė vend tė "boot"
  8. prisni pak mė shumė (2-3 sekonda) dhe mė pas lėshon butonin e ndezjes. Grafika me proceset e ndezjes ndodh nė televizor

  butoni e ndezjes decoderi esht siper paisje esht form trekedshi

 10. #9
  New Member
  Join Date
  20-03-2011
  Posts
  5
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Ju lutem me ndihmoni.

  Ju falenderoj per kohen qe me kushtuat dhe keshillat tuaja! u rregullua!

FullCCcam.eu

Similar Threads

 1. Me ndihmoni ju lutem
  By omeri in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 27-06-2009, 15:37:06
 2. ju lutem me ndihmoni
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 28-01-2009, 10:34:25
 3. ju lutem me ndihmoni
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 23-01-2009, 21:08:28
 4. ju lutem me ndihmoni
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 19-01-2009, 12:40:31
 5. ju lutem me ndihmoni
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 17-01-2009, 18:21:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •