Komt er extra prijsverhoging bij Ziggo, KPN, T-Mobile en Delta Fiber?
De vier grootste internetaanbieders Ziggo, KPN, T-Mobile en Delta Fiber hebben geen plannen voor een tussentijdse extra prijsverhoging vanwege stijgende energiekosten.
Komt er extra prijsverhoging bij Ziggo, KPN, T-Mobile en Delta Fiber?
Veel bedrijven verhogen door de stijgende kosten van onder meer energie, grondstoffen en componenten prijzen van producten, diensten en abonnementen. Aanbieders van de vaste diensten tv en internet voerden in de afgelopen jaren prijsaanpassingen door. Deze hadden als basis de officieel vastgestelde prijsinflatiecorrectie over het jaar 2021. Gaan deze aanbieders tussentijds het abonnement vanwege sterk stijgende inkoop- en energiekosten in 2022 tussentijds verhogen, net als veel andere bedrijven in verschillende sectoren. Totaal TV deed rondgang bij de vier grootste aanbieders van vaste diensten Ziggo, KPN, T-Mobile en Delta Fiber, dat opereert met de merknamen Delta en Caiway.
Huiverig
De aanbieders van vaste diensten zijn huivering voor een tweede prijsverhoging in 2022. Dit heeft alles met de dynamiek op de markt van vaste diensten te maken. Veel Nederlanders ruilen regelmatig van aanbieder. Een nieuwe prijsverhoging zorgt namelijk voor de mogelijkheid dat klanten die nog binnen de contractvaste periode kosteloos het abonnement mogen opzeggen. Dit kan voor ongewilde verschuiving van afnemers van vaste diensten zorgen.
Ziggo
VodafoneZiggo-woordvoerster Tabitha Laurey wil namens Ziggo niet echt in gaan op de vraag over een mogelijke prijsverhoging. Onlangs verhoogde Ziggo wel het instapabonnement Internet Basic tussentijds voor nieuwe klanten. Toen liet Laurey weten dat Ziggo geen plannen had andere abonnementen tussentijds te verhogen.
KPN
Meer specifieker is het antwoord van Gerd de Smyter namens KPN. Het telecombedrijf biedt niet alleen onder eigen merknaam vaste diensten aan. Via KPN Wholesale worden ook tv- en internetdiensten geleverd aan serviceproviders die via netwerken van KPN NetwerkNL en Glaspoort vaste diensten aan consumenten en bedrijven levert. KPN voerde op 1 juli een gematigde prijsverhoging door. “We zijn natuurlijk niet immuun voor kosten stijging en we doen ons best om de oplopende kosten zo goed mogelijk te mitigeren. Zoals vastgesteld in onze algemene voorwaarden kunnen wij onze prijzen één keer per jaar verhogen in lijn met de inflatie. Klanten kunnen hierdoor niet contractvrij. Wijlen wij hiervan af, door dit bijvoorbeeld op een ander moment te doen, dan worden klanten wel contractvrij”, zo schetst De Smyter. De woordvoerder vervolgt met het goede bericht voor abonnees. “Wij overwegen momenteel niet om een extra, ingelaste verhoging door te voeren, omwille van de oplopende energiekosten voor KPN.”
T-Mobile
Helen Taylor voert namens T-Mobile het woord over dit onderwerp. “Regelmatig stijgen de prijzen in Nederland. Met deze prijsinflatie stijgen ook onze kosten. Daarom zijn wij gerechtigd om één keer per jaar een inflatiecorrectie toe te passen op onze abonnementstarieven.” T-Mobile lijkt dus ook geen plannen voor een tussentijdse prijsverhoging te hebben.
Delta Fiber
Onduidelijk is wat er gaat gebeuren met de abonnementsprijzen bij Delta en Caiway. “Over prijswijzigingen communiceren we eerst met de klanten die het aangaat. Vooraf doen we daar geen mededelingen over”, aldus Gerard van der Zanten. Abonnees van Delta en Caiway zitten dus het meest in ongewisse over een mogelijke tussentijdse prijsverhoging.




Reply With Quote