NPO UHD tijdens WK voetbal niet bij T-Mobile
Honderdduizenden Nederlanders die via T-Mobile naar tv-zenders kijken, kunnen tijdens het WK voetbal in Qatar de bal niet in betere beeldkwaliteit door het beeld zien rollen.

NPO UHD tijdens WK voetbal niet bij T-Mobile
NPO zendt op NPO 1 vrijwel alle wedstrijden van het WK voetbal vanaf 20 november uit. Alleen een deel van de gelijktijdig gespeelde wedstrijden tijdens de laatste speelronde van de groepsfase zijn niet op NPO 1 te zien. NPO heeft voor het WK voetbal in Qatar tijdelijk een Ultra HD (UHD) kanaal van NPO 1 aan providers beschikbaar gesteld. NPO UHD zendt niet in 4K maar in Full HD 1080P50/HDR uit. Voor ontvangst van dit UHD-kanaal is echter wel een 4K geschikte decoder en televisie nodig.



T-Mobile
SKV, Ziggo en KPN hebben eerder aan Totaal TV bevestigd dat hun abonnees zonder extra te betalen naar NPO UHD kunnen kijken omdat dit tijdelijke kanaal via hun netwerken wordt aangeboden. T-Mobile gaat abonnees NPO UHD niet aanbieden. Dit laat het mediabedrijf desgevraagd aan Totaal TV weten. “T-Mobile heeft geen plannen om tijdens het WK voetbalwedstrijden uit te zenden op het tijdelijke kanaal NPO UHD”, laat een woordvoerder weten. Totaal TV analyseerde eerder al dat de komst van NPO UHD bij T-Mobile vrijwel uitgesloten was omdat deze provider abonnees tot heden nog geen 4K geschikte bruikleendecoder levert.