Gaan bij Ziggo, KPN, Odido en Delta BBC-zenders plots uit?
De komende dagen wordt duidelijk welke providers goed zijn voorbereid om belangrijke wijzigingen in het aanvoersignaal van het eigen radioaanbod.
*
BBC voert namelijk een aantal belangrijke frequentiewijzigingen bij de eigen satellietdistributie via de Astra2-satelliet op 28,2 graden oost door. De satellietdistributie wordt door veel providers gebruikt als aanvoersignaal voor distributie van BBC-zenders via eigen netwerken. De doorgifte van de tv-zenders van BBC komt bij providers als Ziggo, KPN, Odido en Delta niet in gevaar. In de afgelopen maanden zijn hiervoor al wijzigingen doorgevoerd. Het huidige stoppen dat satellietdistributie BBC-zenders in SD-kwaliteit gaat hierdoor niet voor problemen zorgen.
Radio
Anders is het met het radioaanbod bij menig Nederlandse provider. Gelijktijdig met de uitschakeling van SD-kanalen wijzigt BBC bij de satellietdistributie de frequenties van radiozenders die door veel Nederlandse providers aan klanten worden aangeboden. Als providers die satelliet als aanvoersignaal gebruiken, de doorgifte naar klanten niet wijzigt, betekent dit dat de BBC radiozenders niet meer te beluisteren zijn. Alleen als binnen de eigen ontvangstketen door providers het aanvoersignaal naar de juiste nieuwe frequentie zijn verzet dan blijft doorgifte van BBC radiozenders probleemloos zijn doorgang vinden. Overigens gebruiken niet alle providers satelliet als aanvoersignaal. Ook aanvoer via het glasvezelnetwerk van Mediagateway wordt door een deel van de providers voor doorgifte van BBC-zenders gebruikt.




Reply With Quote