Canal Digitaal wijzigt codering voorlopig niet: focus eerst op streamingdienst Canal+
Menig satellietkijker kan vooralsnog opgelucht adem halen. De eerder aangekondigde en meerdere malen uitgestelde wijziging van codering blijft voorlopig uit.

Canal Digitaal wijzigt codering voorlopig niet: focus eerst op streamingdienst Canal+
Door het uitschakelen van de oudere SECA/Mediaguard codering gaan satellietontvangers met ingebouwde niet gecertificeerde multicas kaartlezer op zwart. Ook als een smartcard wordt gebruikt met daarvoor een bij Canal Digitaal gekocht tv-abonnement. Na het uitschakelen van de oudere codering dient een door Canal Digitaal gecertificeerde CI+ module in combinatie met de smartcard gebruikt worden om beeld te verkrijgen bij zenders behorende bij het gekochte tv-abonnement. Eigenaar Canal+ Luxembourg (M7 Group) kondigde eerder aan te willen stoppen met de verouderde onveiligere coderingsnorm maar stelde dit meerdere malen uit. Op zeer korte termijn wordt niet verwacht dat het stoppen met de oude coderingsnorm wordt doorgezet. De focus ligt op dit moment bij de marktintroductie van streamingdienst Canal+ in Nederland, zo laat het bedrijf aan Totaal TV weten.



Versobering
Het aantal zenders dat met een smartcard in de interne multicas kaartlezer met een smartcard kan worden bekeken wordt wel minder. Nieuwe zenders die aan het satellietzenderaanbod van Canal Digitaal worden toegevoegd, zijn niet voorzien van de oudere coderingsnorm. Hierdoor kunnen abonnees bijvoorbeeld niet kijken naar het onlangs toegevoegde filmkanaal Canal+ Action dat via de Astra3-satelliet te ontvangen is. Wanneer de smartcard in combinatie met de gecertificeerde CI+ module in dergelijke satellietontvangers wordt gebruikt, kan wel naar deze filmzender gekeken worden. Onder meer de in Nederland veel door satellietkijkers gebruikte Enigma2 Linux decoders zijn voorzien van een niet gecertificeerde multicas kaartlezer.