Ziggo-klanten pas op voor telefonische oplichting met melding openstaand bedrag
Ziggo-klanten moet opletten voor een relatief nieuwe en tot nu toe minder gebruikte manier van oplichting door internetcriminelen.

Ziggo-klanten pas op voor telefonische oplichting met melding openstaand bedrag

Dat internetcriminelen met het versturen van phishingmails probeert persoonlijke informatie en inloggegevens van onder meer klanten van Ziggo en KPN probeert te ontfutselen dat is al langer bekend. Een nieuwe manier die internetcriminelen nu gebruiken, is het telefonisch benaderen van klanten. In het telefoongesprek wordt melding gemaakt van een openstaand bedrag dat snel betaald dient te worden om te voorkomen dat diensten zoals tv en internet worden afgesloten. Hierover wordt onder meer melding gemaakt op het klant-helpt-klant community forum van het kabelbedrijf.



Niet telefonisch
Een Ziggo-medewerker laat daarop weten dat Ziggo nooit klanten telefonisch benadert als het om betalingsachterstand gaat. Dergelijke meldingen geschieden bij het kabelbedrijf via e-mail of persoonlijke brief. Hoe internetcriminelen aan telefoonnummers van Ziggo-klanten komen, is niet geheel duidelijk. Mogelijk is deze informatie afkomstig van eerder verstuurde phishingmails. Ook zijn in de afgelopen jaren via diverse dataleks persoonlijke informatie van Nederlanders gestolen en daarna via onder meer het darkweb te koop aangeboden.