Ziggo meldt dat einde DVB-C en gebruik CI+ niet in zicht is: onduidelijkheid door wederverkoper
Ziggo heeft bemoedigend nieuws voor klanten die via DVB-C en met eigen apparatuur in combinatie met een CI+ module.
Jarco Kriek12 december 2025
Ziggo meldt dat einde DVB-C en gebruik CI+ niet in zicht is: onduidelijkheid door wederverkoper
Het einde van DVB-C is dus voorlopig niet in zicht. Iets dat eigenaar VodafoneZiggo eerder dit jaar al bevestigde aan Totaal TV. Dat de vraag nu alsnog opspeelt heeft te maken met meldingen van Ziggo-klanten dat bij een telefonisch contact werd gemeld dat klanten beter konden overstappen naar bruikleendecoder Next Mini omdat de ondersteuning van de CI+ module eindigend zou zijn. Een gevoelig onderwerp onder een deel van de Ziggo-klanten omdat zij juist DVB-C en CI+ belangrijk vinden om abonnee bij deze provider te blijven.
Geen sprake van
Een woordvoerder van VodafoneZiggo herhaalt in een reactie aan deze internetsite nogmaals dat geen sprake is dat Ziggo met DVB-C en CI+ stopt. “Op dit moment zijn er geen plannen het gebruik van de CI+ module te stoppen. De CI+ module werkt niet in gebieden waar Ziggo diensten via glasvezel levert. Klanten krijgen in dat geval de Next Mini geleverd.” De woordvoerder refereert hierbij naar onder meer nieuwbouw en glasvezelnetwerken zoals Edam-Volendam waar Ziggo via glasvezel diensten levert zonder mogelijkheid van gebruik van DVB-C en dus alleen IPTV.
Extern
De onduidelijkheid is niet veroorzaakt door een medewerker van Ziggo zelf. Het blijkt te gaan om een externe partner van Ziggo die namens de provider met bestaande klanten contact opneemt om hen een verlengingsaanbod te doen bij een naderend einde van een lopend abonnement. Dit voorval bij Ziggo komt op een pijnlijk moment. Door recente gebeurtenissen bij deurverkoop voor provider Delta staat het inzetten van externe bedrijven voor abonnementverkoop onder het vergrootglas. Hoewel dit voorval wellicht veel minder impact heeft dat het ‘he broer, overstappen’ geval bij Delta heeft, maakt het duidelijk wat het gevaar is van het inzetten van externe partners. De binding met de provider, het product en techniek is soms minder dan bij het inzetten van eigen personeel door een provider. Dit nog los van extra beloningen in enkele gevallen in het vooruitzicht liggen als meer abonnementen worden verkocht.




Reply With Quote