Viaplay maakt voorlopig pas op de plaats met prijsverhoging, maar geen garantie voor de toekomst
Viaplay-abonnees kunnen voorlopig rustig ademhalen. De streamingdienst slaat een andere weg in met het aankondigen van een prijsverhoging.
Jarco Kriek9 februari 2026
Viaplay maakt voorlopig pas op de plaats met prijsverhoging, maar geen garantie voor de toekomst
Viaplay voerde in de afgelopen jaren voorafgaand aan het eerste Formule 1-weekend van het nieuwe raceseizoen een prijsverhoging door. Maar dit jaar laat de streamingdienst dit los. De aanbieder van diensten zoals Viaplay moet wettelijk minimaal 30 dagen vooraf een prijsverhoging aan klanten communiceren. Het is hierdoor voor Viaplay niet meer mogelijk om voor het eerste Formule 1-weekend dat op 6 maart begint de abonnementsprijzen te verhogen.
Te duur
Naar de reden dat Viaplay de jaarlijkse ‘traditie’ van het verhogen van de prijzen voorafgaand aan een nieuw Formule 1-seizoen los laat, kan alleen gegist worden. Feit is wel dat de streamingdienst het ook in Nederland steeds moeilijk krijgt. Het aantal abonnees is dalend. Dit komt vooral door de vrij hoge maandprijs. Viaplay is nu de duurste streamingdienst in Nederland. En ondanks de hoge prijs, legt Viaplay de abonnees de meeste restricties bij het gebruik van het abonnement op. Om het delen van het abonnement te bemoeilijken mag de dienst slechts op één adres worden gebruikt. Een Premier League-wedstrijd via een mobiele telefoon op bijvoorbeeld het werk of op vakantie wordt hierdoor voor de minder technisch onderlegde abonnee een moeilijke opgave. Formule 1-liefhebbers hebben dan wel het voordeel dat toegang tot F1TV bij het abonnement is inbegrepen.
Toekomst
Dat het uitblijven van een prijsverhoging op dut moment betekent dat Viaplay in het gehele jaar geen de prijzen niet gaat verhogen dat is uiterst onzeker. Viaplay heeft door inflatie niet alleen te maken met hogere operationele kosten en door cao-afspraken hogere loonkosten. Er moet vooral flink dieper in de geldbuidel worden gestoken voor de uitzendrechten. En deze hogere uitgaven, moet uiteindelijk door de abonnees worden opgehoest. Dalende abonneecijfers in combinatie met hogere kosten is een ongunstige situatie die alleen maar kan leiden naar voor kijkers negatieve prijsaanpassingen.




Reply With Quote