Nederland blijft achter: aanvoersignaal Olympische Spelen in 4K en zelfs 8K beschikbaar
Sportliefhebbers kijken de ogen op dit moment uit tijdens de Olympische Spelen. Maar de ogen van kijkers in Nederland zien een slechter beeld dan elders.
Jarco Kriek12 februari 2026
Nederland blijft achter: aanvoersignaal Olympische Spelen in 4K en zelfs 8K beschikbaar
De Nederlandse sportkijker moet het tijdens de Olympische Spelen en ook later dit jaar tijdens het WK voetbal met de normale HD-beelden in 1080i25 doen. Bij NLZIET en enkele andere providers zijn de zenders van NPO wel in Full HD 1080P/50 zichtbaar. Het gaat hierbij echter om een opgewaardeerd signaal. Vanwege bezuiniging heeft NPO ervoor gekozen om dit jaar tijdens sportevenementen geen tijdelijk kanaal met betere beeldkwaliteit – bijvoorbeeld 4K of UHD – in te zetten. Dit ondanks de belangstelling van providers als Ziggo en KPN voor een dergelijk tijdelijk kanaal.
Aanvoersignaal
De ogen van veel buitenlandse sportliefhebbers worden wel getrakteerd op beelden in een betere kwaliteit. In meerdere landen is de Olympische Spelen in 4K met de toevoeging HDR/HLG te bekijken. Het gaat hierbij niet om een opgewaardeerd signaal. Vanuit Milaan is namelijk een native 4K-aanvoersignaal beschikbaar van de belangrijkste onderdelen van de Olympische Spelen. Sommige beelden zijn zelfs in 8K beschikbaar voor contentpartners.
HBO Max
In Nederland is het beste beeld beschikbaar voor abonnees van streamingdienst HBO Max. De openingsceremonie was in UHD te zien. Dit is ook bij de sluitingsceremonie het geval. De beelden van de sportonderdelen zijn in Full HD te bekijken.




Reply With Quote