Polski dystrybutor odbiorników marki Golden Interstar - firma TS Sat z Wrocławia udostępnił w Internecie oprogramowanie do wszystkich sprzedawanych tunerów Intestar, które pozwala na pełny dostęp do napisów (subtitles) i EPG Cyfry+ z polskimi czcionkami.
Oprogramowanie do Interstarów pozwala tylko na przeglądanie w EPG bieżącej audycji i następnej, bez przeglądania EPG na następne dni (tak ma np. odbiornik Samsung A200C, w którym jest EPG po polsku i to na 3 dni do przodu).Istotne jest jednak to, że nareszcie opis programu (filmu) w Interstarach jest pełny i z polskimi czcionkami, co ze względu na nietypowy sposób przesyłania tych informacji przez Cyfrę+, sprawia problemy nawet w najlepszych tunerach CI/PVR (zwykle nie ma polskich czcionek). Polskie EPG dla Cyfry+ ma także najnowszy odbiornik Golden Interstar DSR9000PVR z dyskiem 80GB. Widać dbałośc firmy o zadowolenie klientów korzystających z odbiorników marki Golden Interstar.

Dotąd niewiele odbiorników CI/PVR ma polskie czcionki w EPG Cyfry+. Zrobiono to jedynie w odbiornikach Datcom, Ferguson, Radix, Samsung i Interstar.

Źródło: SATKURIER.pl