Cardshare.cc
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: rtv 21 & Ktv

 1. #1
  Member
  Join Date
  20-10-2007
  Posts
  82
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Talking rtv 21 & Ktv

  kanalet rtv 21 dhe Ktv jan free per momentin ne satelitin thor (1.0W). ose Intelsat 10-02 (1.0W) frekuencat 12735.00 V 8800 5/6

 2. Cardshare.cc
 3. #2
  Member Isakn's Avatar
  Join Date
  25-06-2006
  Posts
  56
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  po shihet se i paskan hap njehere,gjithashtu edhe RTV21-Plus (popullore) qenka free per momentin.
  flm shokut per info

 4. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  rtv21 popullore eshte gjithmone hap pasi eshte pjese e kanalit 21+ qe nuk eshte mbyllur asnjehere qe kur eshte hapur, vetem se keto kanale kane mungese te theksuar te programeve, megjithate meqe eshte experimental, OKAY.

  rtv21 dhe ktv kane 5 dite te hapura nga pervojat e meparshme zakonisht kur i hapin qendrojne hapur gati 1 muaj, uroj te qendrojne te tilla gjithmone. FREE

  persh

 5. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,318
  Uploads
  40
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  Quote Originally Posted by aerokremi View Post
  kanalet rtv 21 dhe Ktv jan free per momentin ne satelitin thor (1.0W). ose Intelsat 10-02 (1.0W) frekuencat 12735.00 V 8800 5/6
  ti po jep nje lajm ti mire dhe nje lajm te ri, dhe ketu ka nje teme per lajme te reja, duke hapur tema te njejta me ato egzistuese krijojme ngaterresa dhe tema te perseritura.

  kaq e veshtire eshte per ne shqiptaret te respektojme rregullat e postimit?

 6. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  ky lajm eshte dhene para tre ditesh tek kjo teme ketu megjithate meqe tek tema e lajmeve te reja nuk mund te bejme debat mendoj se kjo teme ketu ska dhe ndonje gje te keqe, nqs une do jepja info persh :

  rtv21 popullore eshte gjithmone hap pasi eshte pjese e kanalit 21+ qe nuk eshte mbyllur asnjehere qe kur eshte hapur, vetem se keto kanale kane mungese te theksuar te programeve, megjithate meqe eshte experimental, OKAY.

  tek lajme te reja do u editoja per chat, por ne fakt kemi nevoje edhe per tema ku te flasim pak me shume se nje lajm i shkurter dhe i thjeshte.

  Qe mos ta lejme me kaq kete teme po e bej une nje pyetje tjeter:

  A ka ndonje informacion per cmimet e paketes AlbanicaSAT ku jane keto dy kanale? dua te them a ka ndryshuar ndonje cmim se nga hera fundit ishte shume e shtrenjte vetem per 2 kanale te pagoje gati 250-300 euro po se mbaj mend ne 6 muaj apo nje vit, ndaj kush ka ndonje informacion te ri per kete pakete shkruajeni ketu

  FLMN

 7. #6
  Member
  Join Date
  20-10-2007
  Posts
  82
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  po kam info , keto kanale do te kodohen , arsya pse kodohen eshte se digitalbi e merr sinjalin prej po ati sateliti edhe e fut ne paket te vet per europ dhe rajon me pages keshtu qe nese keto kanale rrin hap nuk eshte interesi i digitalb-it per keto programe , kaq e thjesht eshte , sa i perket qmimit eshte 102 Euro abonimi vjetore , Albanikasat gjendet ne lokalet e rtv 21 .

 8. #7
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  flmn per informacionin, kanalet u koduan 2 ore me pare... ne kete moment jane te mbyllura, te jete kjo aryeja qe kodohen sepse do digitalb te mbyllen, i bje qe digitalb ka aksione ne keto dy kanale, perderisa ju prishkan interesat nqs keto kanale rrijne hapur, uroj tu prishen interesat ndonje dite dhe rtv21 se bashku me ktv te bashkohen me tring.

  Cmimi me duket se ka rene pak se sikur e mbaj mend ka qene me shume, por megjithate me duket shtrenjte per dy kanale te paguash 102 euro apo e kam gabim? si mendoni ju...

 9. #8
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  Quote Originally Posted by SkinArt View Post
  flmn per informacionin, kanalet u koduan 2 ore me pare... ne kete moment jane te mbyllura, te jete kjo aryeja qe kodohen sepse do digitalb te mbyllen, i bje qe digitalb ka aksione ne keto dy kanale, perderisa ju prishkan interesat nqs keto kanale rrijne hapur, uroj tu prishen interesat ndonje dite dhe rtv21 se bashku me ktv te bashkohen me tring.

  Cmimi me duket se ka rene pak se sikur e mbaj mend ka qene me shume, por megjithate me duket shtrenjte per dy kanale te paguash 102 euro apo e kam gabim? si mendoni ju...
  Flitet qe te kalojne ne tring pas 2-3 muajsh te shofim..

 10. #9
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  persh mir,
  ky qenka vertet lajm i mire, jam abonent i tring dhe me vjen jashtzakonisht mire sikur rtv21 te behet pjese e tring "mundesisht sa me shpejt" brenda mundesive.

  FLMn per informacion.

 11. #10
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: rtv 21 & Ktv

  Persh edhe nje here, dua tju njoftoj se serish RTV 21 dhe KTV kohavision jane te lira qe nga dita e stotme paradite.... Deri kur do rrijne te lira nuk dihet, deri atehere shikoni cte mundni ato prog qe keni interes.

  Pershendetje!

Page 1 of 2 12 LastLast
Cardshare.cc

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •