Cardshare.cc
Results 1 to 5 of 5

Thread: A mund te shoh Eurobird 1 (Sky UK) ???

 1. #1
  Member
  Join Date
  06-03-2008
  Posts
  65
  Uploads
  0
  Likes
  0

  A mund te shoh Eurobird 1 (Sky UK) ???

  Pershendetje!

  Doja te dija nqs esh e mundur te shoh ne Tirane Sky uk dhe Freesat qe transmetojne ne 28.2E Eurobird 1 090508 , Astra 2A 090502 ,Astra 2B 090503 ,Astra 2D . Me ca diametri duhet parabola???
  Pyes sepse ne disa forume kam lexuar se duhet nje parabol me diameter rreth 3m.

  Faleminderit.

 2. Cardshare.cc
 3. #2
  Member
  Join Date
  27-02-2006
  Posts
  46
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: A mund te shoh Eurobird 1 (Sky UK) ???

  Ne ca forumi e ke pa kete, me tas 3m duhet vetem per tu lidh me ufot,pa problem Astra 2 28.2 kapet normalisht me tas 80

 4. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: A mund te shoh Eurobird 1 (Sky UK) ???

  Mirmengjesi!
  Jo te gjitha frekuencat e Eurobird kapen ne Shqiperi,Tirane
  Astra 2D 28e as nuk e mbulon fare shqiperine, shikoje ketu
  pra:

  Channel 4
  Film 4
  More 4
  ITV 1,2,4
  BBC e shume e shume tv te tjera qe jane ne 2D ASTRA mire thote duhet tas i madh se sa metra nuk e di, por 80 te garantoj une qe se kap kurre se e kam provuar vete, ckap me 80? pjesen tjeter FIXED kliko ketu kjo po e kap me 80cm dhe shikon ato kanalet qe jane ne FIXED 28e gjithashtu kap S1,e1 dmth eurobird 1 28east gjithashtu kap South 2a kliko ketu dhe South2b ketu por ka veshtiresi per te kapur North2a kliko ketu dhe North2b ketu pra sic mund ta shikoni tek hartat e Eurobird 1 qe jane satelita po ne satelitin 28east nuk e mbulojne mire shqiperine, ose nuk e mbulojne fare, ndaj parabola sa me e madhe duhet per ti kapur ato, dhe e kunderta per pjesen tjeter qe kapet me 80cm pa problem.

  Konkluzion: Deshiron te kapesh te gjitha frekuencat e ketije sateliti EUROBIRD 28east? SAC mbi 2metra dhe besoj se mund ti kapesh, ne te kunderten shijo nje pjese te tyre vetem.

  Ju Persh!

 5. #4
  VIP Member -dr-alb's Avatar
  Join Date
  02-05-2007
  Location
  plazh
  Posts
  904
  Uploads
  27
  Likes
  0

  Re: A mund te shoh Eurobird 1 (Sky UK) ???

  duhet tas 2.50 e larte per te kap te gjithe frekuencat,kurse me antene 80 kap vetem astra fixed, 2a south, 2b south,

 6. #5
  VIP Member fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,271
  Uploads
  114
  Likes
  0

  Re: A mund te shoh Eurobird 1 (Sky UK) ???

  Pershendetje
  Me vjen sh keq qe Astra 2D nuk kapet ne Sqiperi me parabol normale.Jane kanale sh te mira(me filma,dokumentare dhe sport) edhe me te mira se disa prej paketave qe jane me pagese. Fatmiresisht banoj ne zonen e mbulimit te ketyre frekuencave(nga 10714 deri ne 10936) dhe kaloj nje pjese te mire te kohes duke i pare

Cardshare.cc

Similar Threads

 1. New kush mund t me ndihmoj
  By lapushi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 01-05-2009, 00:20:44
 2. Question Si mund ti bej rip filmave qe shoh ne tv me sat ose me aparat toksor?
  By flor1 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 10-04-2009, 15:42:02
 3. Question si mund ta bej me emu key
  By kapoaug in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 02-02-2009, 17:03:14
 4. Mund te ndodhe dhe keshtu?
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 08-05-2008, 15:44:03

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •