Cardshare.cc
Results 1 to 10 of 10

Thread: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Exclamation Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  Pershendetje kam degjuar qe aparati Tring TST 1000 e ka mundesine te lidhet ose te beje share me nje karte disa aparate sic eshte Opticum ose starsat 6200 ndonje qe e di kete a eshte e vertet qe behet dhe si..Flm .

 2. Cardshare.cc
 3. #2
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  Quote Originally Posted by gerti-83 View Post
  Pershendetje kam degjuar qe aparati Tring TST 1000 e ka mundesine te lidhet ose te beje share me nje karte disa aparate sic eshte Opticum ose starsat 6200 ndonje qe e di kete a eshte e vertet qe behet dhe si..Flm .
  Me cfar kam testuar une nuk mundet..

 4. #3
  Senior Member plakusat2000's Avatar
  Join Date
  10-10-2007
  Posts
  290
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  po si mund te behet mer shok kur ska asnje opsion per tu bere.

 5. #4
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  Quote Originally Posted by plakusat2000 View Post
  po si mund te behet mer shok kur ska asnje opsion per tu bere.
  Kush tha qe smund te kete opsion, nje shoku im e ka pare vete me sy ne nje hotel dhe me ka thene, por po te kerkosh me thelle mundet por nuk e dij se si sepse dhe me pare thoshin qe tring nuk ka emulator por Digi Tv shihet akoma....

 6. #5
  Senior Member plakusat2000's Avatar
  Join Date
  10-10-2007
  Posts
  290
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  ka emu.por spliter svlen/pra me thjeshte sja vlen te te paguash me shume splitera se aparate.ose futja kot dhe ec perpara.plus dhe ndonje klecke tjter,ok

 7. #6
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  une per vete jam pak skeptik per kete ,por po te jete e vertete lajmi i mire per ata qe kane nje aparat te tille.

 8. #7
  New Member
  Join Date
  08-12-2009
  Posts
  2
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  Ka ndonje mundsi per te Tring per Share ne CCcam ose Newsc ne Linux box?

 9. #8
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  Quote Originally Posted by gerti-83 View Post
  Pershendetje kam degjuar qe aparati Tring TST 1000 e ka mundesine te lidhet ose te beje share me nje karte disa aparate sic eshte Opticum ose starsat 6200 ndonje qe e di kete a eshte e vertet qe behet dhe si..Flm .
  Nuk di te them gje me siguri por ne te njejten kohe dhe nuk mund ta heq kete si mundesi. Cdo gje eshte e mundur nese gjendet sw i pershtatshem per kete aparat dhe me kete opsion ne menu. Por per momentin une nuk kam pare por kam degjuar fjale se mund te behet por nuk mund te them asgje te sigurt nese nuk e kam pare me syte e mi dhe nese nuk e kam testuar vete. Por gjithshka ka lidhje me sw qe aparati ka brenda, sepse mos harojme qe edhe starsat 6200 ne versionin e tij origjinal nga fabrika nuk e ka opsionin per tu bere share por behet duke i hedhur nje tjeter sw qe eshte i pershtatshem per kete aparat dhe qe ia shton kete opsion ne menu ketij aparati. Prandaj per kete arsye nuk mund ta hedh poshte mundesin e te berit share me aparatin Tring TST 1000 sepse cdo gje ka lidhje me sw dhe jo me paisje te tjera shtese.

 10. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,049
  Uploads
  70
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  Quote Originally Posted by aldo224 View Post
  Nuk di te them gje me siguri por ne te njejten kohe dhe nuk mund ta heq kete si mundesi. Cdo gje eshte e mundur nese gjendet sw i pershtatshem per kete aparat dhe me kete opsion ne menu. Por per momentin une nuk kam pare por kam degjuar fjale se mund te behet por nuk mund te them asgje te sigurt nese nuk e kam pare me syte e mi dhe nese nuk e kam testuar vete. Por gjithshka ka lidhje me sw qe aparati ka brenda, sepse mos harojme qe edhe starsat 6200 ne versionin e tij origjinal nga fabrika nuk e ka opsionin per tu bere share por behet duke i hedhur nje tjeter sw qe eshte i pershtatshem per kete aparat dhe qe ia shton kete opsion ne menu ketij aparati. Prandaj per kete arsye nuk mund ta hedh poshte mundesin e te berit share me aparatin Tring TST 1000 sepse cdo gje ka lidhje me sw dhe jo me paisje te tjera shtese.
  si thote populli, ku ze s'eshte pa gje!
  hidhini nje sy ketu !
  une nuk e kam aparatin e tring-ut dhe nuk kam mundesi te testoj!

 11. #10
  Member
  Join Date
  29-02-2008
  Posts
  81
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Card Sharing ne Tring reciver>!!!

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  si thote populli, ku ze s'eshte pa gje!
  hidhini nje sy ketu !
  une nuk e kam aparatin e tring-ut dhe nuk kam mundesi te testoj!

  kam dy aparate tringu dhe mun d ta testoj pa problem vetem se dua sw dhe rugen qe duhet te ndjek

Cardshare.cc

Similar Threads

 1. My Local card Upc Direct ,Tring,Nova,Sex View
  By telehold1 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 1
  Last Post: 26-11-2009, 17:19:18
 2. My Local card Upc Direct ,Tring,Nova,Sex View
  By telehold1 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 21-11-2009, 20:57:52
 3. Free Card Sharing Packages ke Poso asfaleis iste me to card sharing
  By cyprussat in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 36
  Last Post: 18-07-2009, 06:20:36
 4. Local card Premiere,Tring,Nova Hellas...
  By rudream in forum Gbox Exchange: Local
  Replies: 1
  Last Post: 01-04-2009, 21:12:22
 5. BEV 3101 reciver and card
  By kidwicked in forum Satellite Equipment
  Replies: 0
  Last Post: 07-03-2007, 23:09:45

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •