Results 1 to 2 of 2

Thread: Big Brother 2

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  12-04-2009
  Posts
  152
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Arrow Big Brother 2

  Fiton Qetesori ne edicionin e dyte te Big Brother Albania...

  Spektakli final i "Big Brother 2" ka qenė njė festė e vėrtetė


  Qetsori kthehet si hero tek i biri  Pėrfundoi dje edicioni i dytė i
  "Big Brother Albania", njė tjetėr
  spektakėl i suksesshėm, i cili
  mban firmėn e televizionit
  kombėtar "Top Channel". Njė tjetėr
  fitues ka dalė nga ky edicion. Qetsori,
  33-vjeēari nga Dukati i Vlorės, djali qė
  me strategjitė e tij ka lėnė shenjė nė
  kėtė edicion tė dytė tė "Big Brother Albania",
  ėshtė fituesi i ēmimit tė madh. Ka
  deklaruar se ka hyrė nė shtėpinė mė tė
  madhe nė vend, sepse i duheshin para
  pėr tė vazhduar biznesin e ngritur, por
  jo vetėm pėr kėtė. Ka dashur tė ndihet
  njė hero pėr djalin e tij tė vogėl. Thotė
  se falė "Big Brother" ia ka arritur. "Me
  vullnet, punė e pėrkushtim mund tė
  ecet pėrpara. Unė ia kam dalė mbanė",
  ka thėnė ai.
  Njė spektakėl madhėshtor ka mbyllur
  edicionin e dytė tė "Big Brother Albania".
  Ēdo gjė ishte menduar ndryshe
  pėr natėn finale. Surprizat kanė filluar
  qė nė hapje. Ish-banorėt e kanė pritur
  Arbanėn nė studio me njė tufė lule,
  ndėrsa Eno ishte vendosur nė derėn e
  shtėpisė pėr t‘i pritur banorėt bashkė
  me fansat qė kanė bėrė gjatė 100 ditėve
  tė qėndrimit nė shtėpi. Katėr finalistėt
  e kanė nisur natėn e emocioneve tė
  mėdha me njė surprizė. Nga zona e
  oborrit kanė lexuar nė qiell emrat e
  tyre fosforeshentė. Ndėrsa spektakli
  nė vazhdim ka qenė i mbushur plot tė
  papritura.
  Bjordi hap zarfin e ditėlindjes
  Surpriza e parė nė natėn finale tė
  "Big Brother" i ka takuar Bjordit. Njė
  djalosh shqiptar, i rritur prej vitesh
  nė Itali vinte nė "Big Brother" pėr tė
  provuar njė aventurė tė jashtėzakonshme.
  Dėshironte tė bėhej i famshėm
  dhe tashmė ėshtė i tillė. Qė nė ditėt
  e para, ai ka fituar simpatinė e gjerė
  tė publikut. Spontaniteti nė sjellje,
  buzėqeshja e pėrhershme dhe historia
  e jetės sė tij(nuk e kishte njohur deri
  para spektaklit tė atin). Arbana i kėrkon
  Bjordit tė dalė nė oborr. Aty e presin
  dy miqtė e tij tė ngushtė tė ardhur
  nga Italia, Mikele dhe Andrea. Ėshtė
  emocionuar shumė qė i ka parė dhe i
  ka takuar, ndėrkohė qė Vėllai i Madh u
  ka kėrkuar tė inskenojnė edhe njėherė
  skenėn ku bashkė me miqtė e tij interpretojnė
  kėngėn e Frenk Sinatrės.
  Ndėrkaq, njė tjetėr surprizė ėshtė ende
  e pazbuluar pėr tė. Bėhet fjalė pėr zarfin
  e dhuratės sė ditėlindjes, qė i pėrket
  11 marsit tė shkuar. Nė tė Bjordi lexon
  ftesėn qė "Italia Promotion" i ka bėrė
  pėr njė audicion tė njė filmi qė do tė
  realizohet pėr televizionin italian. Bjordi
  e ka shprehur shumė herė dėshirėn
  pėr t‘u bėrė aktor dhe kjo ka qenė njė e
  papritur e madhe pėr tė.
  Sori takohet me djalin
  Njė shaka pėr Sorin, njė provokim qė i
  ka falur atij shumė kėnaqėsi. Gjatė gjithė
  ditėve tė qėndrimit nė shtėpi, Qetsori e
  ka shprehur hapur se kishte ardhur tė
  bėnte lojė. Ka tentuar tė bėjė strategji, tė
  bėjė aleanca dhe tė gjitha i ka justifikuar
  me qėllimin e fitores. Gjatė bisedave
  brenda shtėpisė, Qetsori ėshtė shprehur
  se nė "Big Brother" ka marrė pjesė pėr
  tė realizuar ėndrrėn e tij, ngritjen e njė
  restoranti. E kemi parė teksa gatuante
  nė shtėpi mė shumė se cilido konkurrent
  tjetėr. Gjatė spektaklit tė mbrėmshėm,
  Vėllai i Madh kishte vendosur ta vinte
  nė provė, njė shaka e cila mbartte me
  vete edhe njė surprizė pėr tė. Arbana i ka
  thėnė Qetsorit tė shkojė nė restorant, qė
  ėshtė vendosur nė dhomėn aziatike. Ajo i
  ka kėrkuar atij tė pėrgatisė disa aperitivė,
  ndėrsa shton se duhet tė presė edhe disa
  miq nė restorantin e shtėpisė. Tre parodistėt
  e Vlorės, janė klientėt e restorantit
  tė Sorit. Ndėrsa ai u ka shėrbyer pijet,
  humoristėt kanė bėrė shaka me tė duke
  sjellė ēaste tė gėzueshme pėr djalin nga
  Vlora. Mė pas Arbana i ka treguar Sorit
  se ka pasur edhe nga ata persona qė nuk
  kanė ardhur pėr tė provuar restorantin e
  Sorit nė cilėsinė e klientėve, por arsyet i
  kanė shpjeguar nė njė klip. E para ėshtė
  gjyshja e cila i ka lėnė njė videomesazh.
  Ndėrsa i dyti qė ka kėrkuar tė mos jetė
  nė restorant si klient, por si kamerier ka
  qenė njė person tepėr i veēantė pėr Sorin.
  Arbana i ka kėrkuar Sorit tė hapi portėn
  e ta ftojė tė hyjė brenda. Pas derės, Sori
  gjen tė birin tė veshur si kamerier.
  Bjordi dhe Adelajda, sa
  e njohin njėri-tjetrin?
  Njė tjetėr lojė interesante e menduar
  prej Vėllait tė Madh spektaklin e
  mbrėmshėm ishte edhe "Loja e Kupidos"
  e cila ishte menduar posaēėrisht
  pėr ēiftin e shtėpisė, Bjordin e Adelajdėn.
  Gjatė kėsaj loje publikut nga shtėpia,
  por edhe atij nė studio i ėshtė dhėnė
  mundėsia tė kuptojnė se sa e njohin
  njėri-tjetrin Bjordi e Adela. Pėr ta, ishin
  pėrshtatur dy dhoma rrėfimi. Adelajda
  ka shkuar nė dhomėn e rrėfimit tė
  shtėpisė ku ishte vendosur poltroni i
  bardhė, ndėrsa Bjordi nė dhomėn e
  improvizuar nė zonėn e akuariumit ku
  ishte vendosur poltroni i zi. Ata nuk
  e dėgjojnė njėri-tjetrin. "Big Brother"
  kishte vendosur t‘u bėnte disa pyetje,
  njė test ku tė verifikoheshin njohjet
  pėr njėri-tjetrin. Ata janė pyetur mbi
  moshėn, gatimin e preferuar, ditėn
  dhe momentin kur janė puthur pėr
  herė tė parė, si dhe si e imagjinonin
  njėri-tjetrin jashtė shtėpisė sė "Big
  Brother". Adi e Sori janė pėrzgjedhur
  pėr tė gjykuar nėse pėrgjigjet kanė qenė
  mirė, ndėrsa Adelės dhe Bjordit u ėshtė
  kėrkuar tė shkojnė nė oborr ku kanė
  gjetur njė dhuratė, njė zemėr tė ndarė
  nė mes. Detyra e tyre ishte tė bashkonin
  pjesėt e kėsaj zemre.
  Adelajda takon vėllain
  Pėr tė vetmen vajzė tė mbetur nė
  shtėpi, "Big Brother" ka menduar gjithashtu
  njė surprizė. Arbana ka shpjeguar
  pėr publikun se Adela ka pėrjetuar
  momente tė ndryshme nė shtėpi. Kanė
  qenė momente tė bukura, por edhe tė
  trishta. Arbana ka komentuar se Adela
  ėshtė njė vajzė e cila ka shkaktuar shumė
  diskutime. Shpeshherė edhe ėshtė vėnė
  nė lojė, por ajo qė e bėn atė mė tė ndjekur
  prej publikut ėshtė fakti se e ka jetuar
  aventurėn e saj nė "Big Brother" pa u
  fshehur. Ka treguar vlerat, kokėfortėsinė
  e saj, por edhe dėshirėn pėr tė mbėrritur
  nė finale, duke arritur tė kthehej nė njė
  protagoniste tė vėrtetė. Gjatė spektaklit
  tė sė martės, tė gjithė kanė dėgjuar letrėn
  tė cilėn Adela ia drejtonte tė atit, ndėrsa
  shton se nė tė vėrtetė, ajo ēka e bren Adelėn
  ėshtė pikėrisht aprovimi i tij. Arbana
  thotė se njė prej gjėrave qė e lidh me tė
  atin ėshtė pikėrisht e kėnduara. Pėr kėtė
  arsye ajo i kėrkon Adelajdės tė dalė nga
  shtėpia pėr tė shkuar drejt tunelit e tė
  pėrjetojė surprizėn qė e pret jashtė. Kur
  Adela ndodhet nė tunel, nis muzika e
  kėngės ndėrsa ka edhe balerinė tė cilėt
  e shoqėrojnė duke kėrcyer. Adela nis
  tė kėndojė. Nė monitor shfaqet teksti i
  kėngės e nga fundi i tunelit duket hija e
  njė personi i cili shkon drejt Adelės. Ai
  mbante njė mikrofon nė dorė dhe njė
  maskė nė fytyrė. Pasi afrohet te Adela ai
  heq maskėn e pėrfundojnė kėngėn sė
  bashku me vėllain.
  Adi takon mikun e ngushtė
  Publiku e di se edhe Adi ka njė tė
  kaluar tė vėshtirė. Ai ia ka dalė mbanė
  tė largohej prej problemeve me drogėn e
  me burgun. Ka treguar se ėshtė njė djalė
  me vlera e me shumė kurajė. Brenda
  shtėpisė sė "Big Brother" ka treguar se
  pavarėsisht moshės, ėshtė pėrballur
  mjaft mirė me lojėn e me konkurrentėt
  e tjerė. Arbana ka treguar nė studio se
  Adi ka njė mik tė ngushtė me tė cilin ka
  ndarė shumė gėzime e hidhėrime. Por ai
  jeton larg e pėr kėtė arsye nuk janė parė
  prej vitesh. Arbana i ka kėrkuar Adit tė
  shkojė nė oborr ku gjen afėr projektorit
  dy instrumentistė. Nė projektor shikon
  njė fotografi tė rrethuar me lule. Fytyra
  nuk duket qartė. Arbana e pyet se kush
  mund tė jetė, ndėrsa instrumentistėt
  ekzekutojnė njė muzikė e cila Adit diēka
  i kujton. Miku i Adit hyn nė oborr. Tė dy
  pėrqafohen me mall.


  Qetsor Ferunaj


  Ā«Mendoj se ia kam arritur tė shndėrrohem nė hero
  pėr djalin tim. Kam punuar dhe jam pėrpjekur
  shumė pėr t‘ia arritur kėsaj qė kam, deklaruar. Kam
  dashur tė dėshmoj se vullneti, puna dhe pėrkushtimi
  janė tė vetmet forma pėr tė ecur pėrpara e pėr tė arritur
  qėllimet"
  Mosha: 33 vjeē
  Vendlindja: Dukat
  Vendbanimi: Orikum, Vlorė
  Shenja tė veēanta: njė code bar, tatuazh nė krah. Mė
  vonė tek code bar-i do vendosė datėlindjet e fėmijėve. Ka
  dhe njė shenjė nė ballė, si pasojė e njė aksidenti nė Itali.
  Arsimi: I lartė
  Ka hyrė nė "Big Brother" sepse: I duheshin para pėr
  biznesin e tij, njė hotel qė ka nevojė pėr disa restaurime.
  Karakteristika: Djalė i shkathėt dhe me humor. I shoqėrueshėm
  dhe i paparashikueshėm. Ka jetuar 3 vjet
  nė Itali. I zgjuar dhe dinak, i aftė tė pėrshtatet me kėdo.
  Intrigant. Nuk punon mė si inspektor kulture prej pak
  kohėsh. Pėlqen aktorin Anthony Hopkins dhe shkrimtarin
  Viktor Hygo. Ka punuar si ndihmėskuzhinier nė Itali.

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: Big Brother 2

  fitoje qetsori se ju deshen paret per te filluar karrieren si deputet dhe te blesh njerez duhen leke, ne fillim deri ne fund te bb mendoja se e meritonte pasi ishte vertet cun i zgjuar, por ne fund fare fare e kuptova ku deshen me dale me kete loje dhe me fitoren e tije.

  une doja ta fitonte adi, e futen adin per te treguar se dhe nje njeri me probleme mund te filloje nje jete te re por nuk deshen, futen ate xhuxhin i dhane dhe atije nje mundesi te harroje per ate qe eshte, edhe ketije nuk ja dhane mundesine ta shijoj pak me shume jeten si te tjeret normal.

  megjithate si bb realizim i mire dhe jane munduar lojen ta mbajne ne kontroll dhe mendoj se e realizuan, por su besoj aspak ketyre lojrave aq me teper te bere nga ne VOTONI VOTONI VOTONI! hehe, fituesin e kemi zgjedhur ne tavoline VOTONI VOTONI VOTONI JU!

Similar Threads

 1. Replies: 0
  Last Post: 25-03-2009, 13:04:34
 2. Replies: 0
  Last Post: 24-03-2009, 14:35:02
 3. hello brother
  By nasrullah2007 in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 0
  Last Post: 03-12-2008, 06:40:25
 4. New 12005 - Big Brother U.K. DCW
  By bozomustafa_68 in forum CCW and DCW
  Replies: 1
  Last Post: 29-07-2008, 18:56:18
 5. Big Brother on HotBird???
  By fortecfiles in forum English (UK)
  Replies: 1
  Last Post: 26-07-2006, 09:50:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •