Cardshare.cc
Results 1 to 5 of 5

Thread: rai afrika, satelit tjeter?

 1. #1
  New Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  2
  Uploads
  0
  Likes
  0

  rai afrika, satelit tjeter?

  Mirdita.
  jam i ri tek kjo faqja dhe doja te dija a ka rai afrika satelit tjeter pervec hotbird-it (cfare frekuence nese po).
  faleminderit

 2. Cardshare.cc
 3. #2
  Senior Member
  Join Date
  05-01-2009
  Posts
  405
  Uploads
  14
  Likes
  0

  Talking Re: rai afrika, satelit tjeter?

  Quote Originally Posted by tosjana View Post
  Mirdita.
  jam i ri tek kjo faqja dhe doja te dija a ka rai afrika satelit tjeter pervec hotbird-it (cfare frekuence nese po).
  faleminderit
  Intelsat 10 (68.5E) - Raitalia 3 Africa 10340 3/4 3808 V Viaccess 2.5

 4. #3
  New Member
  Join Date
  22-03-2005
  Posts
  5
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: rai afrika, satelit tjeter?

  Intelsat 7/10 (IS-7/10) @ 68.5 East
  fr 3808 v MPEG-2 sr 10333 3/4

 5. #4
  New Member
  Join Date
  18-05-2009
  Posts
  2
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: rai afrika, satelit tjeter?

  faliminderit shum

 6. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: rai afrika, satelit tjeter?

  shikoje dhe kete faqe ketu > RAI International Satellite
  megjithate ne asnje vend RAI Africa nuk transmeton pa pagese ose pa pagese ne forma te tjera, vetem RAI ASIA qe ndodhet ne AsiaSat 2 100 grade lindje ne band C mund ta gjesh free ne kete sat, por aventure shume shume e gjate te arrihet.

Cardshare.cc

Similar Threads

 1. BravaHDTV nu ook in Afrika te bekijken
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 03-12-2009, 23:56:46
 2. Astra2Connect beschikbaar in Afrika
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 12-09-2009, 08:17:47
 3. rai afrika?
  By krenari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 07-12-2008, 21:29:59
 4. Thor satelit TV
  By anesti01 in forum English (UK)
  Replies: 1
  Last Post: 06-12-2008, 12:40:05
 5. Info R*i Afrika down
  By biscotto263 in forum Italian / Italiano
  Replies: 26
  Last Post: 04-12-2008, 16:29:43

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •