Cardshare.cc
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Alfa digital.

 1. #1
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1
  Likes
  0

  Alfa digital.

  A ka ndonje soft per kete aparat(nga ata te shijak).

 2. Cardshare.cc
 3. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  me vjen keq skam asnje info per ate qe kerkon, por a me jep ti nje info mua?

  si eshte ky aparat dhe programet ne te, ja vlen ta kesh?

 4. #3
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  ky ka qene aparati im i pare kur fillova te merresha me kete pune.tani kam echolink dhe abra qe perdor me teper por edhe ky me sherben per tv tjeter.
  celsat futen per mrekulli.eshte edhe tokesor edhe satelitor.pranon cdo lloj karte qofte kjo digitalb apo tjeter.(pervec kartave pirate si abra etj)
  mpeg2,ka hapesire deri ne 5000 kanale.
  aty ku e mora me thane qe bente edhe CA,por per nje gje te tille nuk jam i sigurt se se kam provuar asnjehere,megjithse ne aparat ekziston menuja e saj. flm.

 5. #4
  Member
  Join Date
  06-03-2008
  Posts
  65
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  Edhe un e kam kete aparat. perpara shihja premieren gjermane, polsatin dhe rain por tani shoh vetem rain. Mund te me thote njeri nese tani mund te shoh edhe ndonje pakete tjeter?? A jane me ato kanalet e shijakut ne digital tokesor se mua nuk me dalin me?? +kete aparat e kam dhe me usb di njeri nqs mund te fus kodet me usb??

 6. #5
  Senior Member flor1's Avatar
  Join Date
  09-02-2009
  Location
  TIRANE;SHQIPERI
  Posts
  159
  Uploads
  1
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  mund te shohesh kanalet e digi tv te sateliti thor 0.8w .celsat i fut te nagra 2 te unknoun shkruan dhe pastaj provider e digi tv .kanalet e shijak toksore mesa di vazhdojne vetem se sinjali duhet te jete i forte se dhe une kam shpesh probleme.kaq kisha per ate qe pyete.

 7. #6
  Member
  Join Date
  06-03-2008
  Posts
  65
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  Quote Originally Posted by flor1 View Post
  mund te shohesh kanalet e digi tv te sateliti thor 0.8w .celsat i fut te nagra 2 te unknoun shkruan dhe pastaj provider e digi tv .kanalet e shijak toksore mesa di vazhdojne vetem se sinjali duhet te jete i forte se dhe une kam shpesh probleme.kaq kisha per ate qe pyete.
  shum faleminderit. mundesisht po gjete ndonje program per kete aparat ta postosh se un nuk kam gjetur gje flm.

 8. #7
  VIP Member missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  A ka gjetur njeri ndonje info per kete aparat apo eshte shtuar koleksionit si te tjeret. Me ka rene ne dore nje i tille po nuk ka telekomanden atje tek shijak me thene qe nuk shesin me aparate te tille dhe per telekomande as qe beje fjale. Di ndonjeri se me ke eshte klon ky aparat qe mund ti pershtatet telekomanda dhe a ka dal ndonje soft per te?

 9. #8
  VIP Member durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,621
  Uploads
  328
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  Per nje ndihme sa me te shpejte, Ju lutemi te jepni te dhenat e SW FW Loader Vitin etj.

 10. #9
  VIP Member missoervin's Avatar
  Join Date
  24-12-2008
  Location
  www.satsupreme.com
  Posts
  2,657
  Uploads
  226
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  Do mundohem ti gjej se skam as pultin dhe do te kthej pergjigje. ose ndonjeri nga antaret qe ka me shume info te na ndimoje.

 11. #10
  Member
  Join Date
  06-07-2010
  Posts
  65
  Uploads
  1
  Likes
  0

  Re: Alfa digital.

  une e kam 1 aparat te tille sa me ra ne dore dhe kur shtyp menu dhe 4 here 7 te jep opsionin per cardshare po nuk po i jap dum si ekziston mundesia qe te lidhesh me rrjetin nepermjet usb apo duhet instaluar dicka brenda se nqs esht si thone combo ja vlen te lodhesh pak per ta venen ne pune. une kam pershtypjen qe ne momentin qe do arrij ta lidh me rrjetin do jet me e leht ebesoj

Page 1 of 2 12 LastLast
Cardshare.cc

Similar Threads

 1. Nova CY /w LTV & Alfa
  By stathis95194 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 28-11-2009, 16:13:16
 2. Alfa....
  By iannis in forum Gamma Card
  Replies: 5
  Last Post: 04-11-2009, 16:11:32
 3. Ndihme per alfa ????
  By krenari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 04-09-2008, 19:34:25
 4. Alfa digital e shijakut?
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 10-05-2008, 22:50:46
 5. Alfa TV&Lumiere TV
  By essbrk111 in forum BISS
  Replies: 0
  Last Post: 08-01-2007, 14:34:57

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •