Cardshare.cc
Results 1 to 6 of 6

Thread: Hotbord 6-9 ne Kaon HD Reciever

 1. #1
  New Member
  Join Date
  25-05-2009
  Posts
  4
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Hotbird 6-9 ne Kaon HD Reciever

  Pershendetje djema,

  Se pari me falni per pyetje amatorske ;)

  Kam Kaon HD resiver,dhe ditete e fundit eshte koduar CNN qe ka qene ne Sky Italia. A ka mundesi ky Kaon resiver to shoh Hotbird 6-9 Satelitet apo keto satelite jane brenda Hotbird 1-5 qe gjinden ne listen e sateliteve?

  Gjitashtu Astra 19.2E nuk ka sinjal, si duket eshte i bllokuar prej Digitalb. A ka mundesi te pranohet Astra me kete resiver, apo me duhet te instaloj LNB shtese? Tash kam LNB-2'she nga Digitalb.

  Krejt qka dua eshte CNN International te shikoj!!!

  Flmn dhe kalofshi mire.

  -CEPi.

 2. Cardshare.cc
 3. #2
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Hotbord 6-9 ne Kaon HD Reciever

  Miku im Astra 19'' punon shume mire me aparatin e Kaonit por ti koken dyshe e ke kethyer nga Astra apo e ke te Hotbird dhe pret te kesh sinjal tek Astra

 4. #3
  New Member
  Join Date
  25-05-2009
  Posts
  4
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Hotbord 6-9 ne Kaon HD Reciever

  Aldo,

  Nuk e di kah eshte e kthyer LNB, Disku gjindet mbi ndertese dhe nuk e kam prekur fare prej qe eshte instaluar para 8-9 muajve nga mjeshtri.

  Funksionale jane Eutelsat W2 dhe Hotbird 1-5 (13.0.E). Ka edhe Astra1 (19.2E) por nuk ka sinjal.

  Qka thua ti se duhet ta levizi koken apo diskun?

  Flmn shume.

 5. #4
  Member kallmishti's Avatar
  Join Date
  17-07-2008
  Posts
  26
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Hotbord 6-9 ne Kaon HD Reciever

  duhet te kthesh diskun apo sacin si e quajne ndryshe

 6. #5
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  299
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Hotbord 6-9 ne Kaon HD Reciever

  Quote Originally Posted by kallmishti View Post
  duhet te kthesh diskun apo sacin si e quajne ndryshe
  ose pa levizur asgje shto nje koke tjeter per astren dhe keshtu i ke te tre satelitet

 7. #6
  New Member
  Join Date
  25-05-2009
  Posts
  4
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: Hotbord 6-9 ne Kaon HD Reciever

  Po me duket qe e kuptova. Me duhet me levize sacin pak qe me e kap Astren edhe W2. Flmn te gjithve

Cardshare.cc

Similar Threads

 1. New Reciever
  By taurdas in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 3
  Last Post: 08-11-2009, 00:34:46
 2. Which reciever
  By Jumpy in forum Technomate
  Replies: 0
  Last Post: 27-10-2008, 15:27:25
 3. new reciever
  By eyeless24 in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 1
  Last Post: 11-04-2007, 16:02:06
 4. pay tv reciever
  By jagdip in forum Conax
  Replies: 0
  Last Post: 06-06-2006, 04:16:06
 5. Help with reciever
  By rastiya in forum General Discussions: Conditional Access Systems
  Replies: 0
  Last Post: 25-07-2005, 18:32:47

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •