Cardshare.cc
Results 1 to 9 of 9

Thread: samsung dsr 9500 via ci

 1. #1
  Contributing Member
  Join Date
  25-12-2008
  Posts
  438
  Uploads
  0
  Likes
  0

  samsung dsr 9500 via ci

  cuna pershendetie, doja te dija cfar mund ti bejm ketij dekoderi ndonje softer
  per kete amund te behet allcam , emulator?

 2. Cardshare.cc
 3. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,049
  Uploads
  70
  Likes
  0

  Re: samsung dsr 9500 via ci

  Quote Originally Posted by interisti_12 View Post
  cuna pershendetie, doja te dija cfar mund ti bejm ketij dekoderi ndonje softer
  per kete amund te behet allcam , emulator?
  miafton te shkosh ne seksionin samsung, aty i ke te gjitha!

 4. #3
  VIP Member durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,621
  Uploads
  328
  Likes
  0

  Re: samsung dsr 9500 via ci

  samsung dsr 9500

  Shpresoj te te hyje ne pune.....

 5. #4
  VIP Member durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,621
  Uploads
  328
  Likes
  0

  Re: samsung dsr 9500 via ci

  Besoj se ke loader

 6. #5
  Member
  Join Date
  02-12-2005
  Location
  https://extinf.tk/
  Posts
  59
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: samsung dsr 9500 via ci

  Degjo, para se te lodhesh kot beje nje kontroll shko ne menu tek system information dhe aty shiko te dhenat po qe se loader version eshte seria 7xx atehere mos u mundo kot se nuk ka burre nene qe e bene (ose me mire behet por jtag duke i ndryshuar loaderin), duhet qe te kete loader te serise 5xx (madje une e di qe eshte loaderi 505 nuk behet). Kontrolloji njehere te dhenat e aparatit pastaj fillo te kerkosh softin dhe loaderin

 7. #6
  VIP Member durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,621
  Uploads
  328
  Likes
  0

  Re: samsung dsr 9500 via ci

  samsung dsr 9500 Editor

 8. #7
  Junior Member
  Join Date
  02-07-2005
  Location
  ALBANIA
  Posts
  14
  Uploads
  0
  Likes
  0

  Re: samsung dsr 9500 via ci

  Ju lutem me ndihmoni se nuk di se si ta aktivizoj EMU ne kete receiver.
  Po patet mundesi me ndihmoni.

 9. #8
  VIP Member durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,621
  Uploads
  328
  Likes
  0

  Re: samsung dsr 9500 via ci

  Ja te shohim

 10. #9
  VIP Member durresi's Avatar
  Join Date
  04-03-2009
  Location
  Istanbul
  Posts
  1,621
  Uploads
  328
  Likes
  0

  Re: samsung dsr 9500 via ci

  Dosja per Aktivizimin e EMU.

Cardshare.cc

Similar Threads

 1. Samsung 9500
  By saturne_22 in forum Samsung Software and Tools
  Replies: 3
  Last Post: 12-06-2009, 03:48:18
 2. Samsung DSR 9500 EM VIA here
  By machina2 in forum Introductions
  Replies: 0
  Last Post: 06-02-2009, 14:45:45
 3. samsung 9500
  By wise_55 in forum Gold Card and Silver Card
  Replies: 1
  Last Post: 05-04-2006, 12:24:36
 4. samsung dsr 9500 ci
  By fahim03 in forum Fun Card
  Replies: 1
  Last Post: 15-01-2006, 14:49:32
 5. samsung drs 9500
  By kenjiro in forum French / Français
  Replies: 1
  Last Post: 01-12-2005, 11:30:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •